| |
Zagrożenie!
Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Na chwilę wróci zima. Mapa opadów ujawnia pokrywę śnieżną

Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Na chwilę wróci zima. Mapa opadów ujawnia pokrywę śnieżną

W tym tygodniu czeka nas bardzo zmienna i dynamiczna pogoda. Do Polski zbliża się niż Philine z opadami deszczu, śniegu, silniejszym wiatrem i lokalnymi burzami. Między 1/2 lutego 2022 z zachodu na wschód przejdzie śnieżyca, lokalnie mogą wystąpić również burze. Miejscami krajobrazy się zabielą, będą również regiony gdzie ponownie powstanie pokrywa śnieżna. Warunki na drogach w czasie przechodzenia frontu mogą być trudne. Z kolei wiatr w czasie przechodzenia niżu nasili się na zachodzie, południowym zachodzie i miejscami na południu. Silniej powieje szczególnie na Dolnym Śląsku, gdzie możemy mówić o umiarkowanej wichurze. Najnowsza mapa opadów wskazuje prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej.

Prognozowane położenie niżu wraz z zasięgiem strefy opadów w Europie i Polsce do godziny 13:00, 2 lutego 2022

Śnieżyca przejdzie przez Polskę, prognoza opadów śniegu 1/2 lutego 2022. Lokalnie możliwe burze

Śnieżyce sprowadzi do Polski niż Philine z frontem ciepłym i chłodnym. Niż aktualnie znajduje się w rejonie wybrzeża Norwegii, a następnie w ciągu najbliższej doby przemieści się przez południową Skandynawię i Bałtyk nad Polskę. 

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 16:00, 1 lutego 2022

Śnieżyca w Polsce, mapa opadów 1 lutego 2022

Do wieczora rozpada się prawie w całej zachodniej połowie Polski. Miejscami będą możliwe opady mokrego śniegu przejściowo również deszczu ze śniegiem, na zachodzie przechodzące w deszcz. Opady śniegu będą miejscami na tyle intensywne, aby zdołały się zabielić krajobrazy. Spodziewamy się także w wielu regionach powstania niewielkiej kilkucentymetrowej pokrywy śnieżnej. 

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 22:00, 1 lutego 2022

Śnieżyca w Polsce, prognoza opadów noc 1/2 lutego 2022

W nocy strefa frontowa dotrze nad dzielnice wschodnie i południowo wschodnie Polski. Do środowego 02.02 poranka front przekroczy wschodnią granicę kraju. W wielu miejscach jutrzejszy poranek rozpoczniemy od zimowych akcentów.

Prognoza zasięgu śnieżycy we wschodniej Polsce do godziny 01:00, noc 1/2 lutego 2022

Prognoza śnieżycy w Polsce, noc 1/2 lutego 2022, mapa opadów

Zwróćmy uwagę na strukturę prognozowanych opadów. Będą to nie tylko frontowe opady wielkoskalowe, ale pojawią się również przelotne opady konwekcyjne. Lokalnie mogą więc wystąpić burze. Za frontem napłynie od zachodu cieplejsze powietrze, dlatego po śnieżycy na końcu opadów śnieg zacznie przechodzić w deszcz i deszcz ze śniegiem. Mimo to w wielu regionach poczujemy krótki powrót lekkiej zimy.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, godzina 08:00, 2 lutego 2022

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, 2 lutego 2022

W środę 02.02 w ciągu dnia nadal będą możliwe opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie krupy śnieżnej, ale już o rozproszonym charakterze przelotnym. Powstała pokrywa śnieżna będzie topnieć. Śnieżyca w środę 02.02 spodziewana jest szczególnie w rejonach podgórskich i górskich. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!