| |
Zagrożenie!
Śnieżyca przechodzi przez Polskę. Zimowa pogoda przyniesie 5-15 cm śniegu. To skutki niżu ze wschodu

Śnieżyca przechodzi przez Polskę. Zimowa pogoda przyniesie 5-15 cm śniegu. To skutki niżu ze wschodu

Zgodnie z naszymi prognozami do Polski wkroczyła ze wschodu śnieżyca, która obejmuje szczególnie południowo wschodnie dzielnice kraju. Jest ona związana z niżem znad Ukrainy przemieszczającym się do środkowej Europy. Ośrodek ten przyniesie także opady deszczu, a później cieplejsze masy powietrza. Zanim temperatury wzrosną, to obecnie zaczynamy się zmagać z coraz bardziej zimową pogodą w kilku regionach. Miejscami spadnie nawet 5-15 cm śniegu. Mamy najnowsze prognozy opadów i sprawdzamy, gdzie przyrost pokrywy śnieżnej będzie największy.

Śnieżyca nad Polską o godzinie 09:50, 6 kwietnia 2023. Dane radarowe: IMGW / RainViewer

Śnieżyca przechodzi przez Polskę, do 7 kwietnia 2023 spadnie do 5-15 cm śniegu, zimowa pogoda w kilku regionach

Opady śniegu obejmują obecnie szczególnie Podkarpacie, Małopolskę i południową Lubelszczyznę. Śnieżyca przechodzi m.in. przez Rzeszów, Sanok, Przemyśl, Lesko, Krosno i zaczyna sięgać Nowego Sącza oraz Zakopanego. W kolejnych godzinach strefa frontu będzie nadal przesuwać się w głąb kraju na zachód.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 14:00, 6 kwietnia 2023

Śnieżyca sunie przez Polskę, wraca zimowa pogoda, gdzie spadnie śnieg do 7 kwietnia 2023

W dalszej części dnia śnieżyca sięgnie Ziemi Świętokrzyskiej i będzie się przesuwać w kierunku Ziemi Łódzkiej. Popada także na Górnym Śląsku oraz dalej w kierunku południowo wschodnich dzielnic Wielkopolski. Na pozostałym obszarze, zwłaszcza wschodniej połowy kraju wystąpią miejscami opady mieszane, w tym w kierunku przewagi deszczu, bo ze wschodu zacznie napływać cieplejsze powietrze, które przyniesie wzrost temperatury w kolejnych dniach.

Prognoza zasięgu śnieżycy i opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00, 6 kwietnia 2023

Zimowa pogoda w Polsce, przechodzi śnieżyca, gdzie spadnie śnieg, mapa opadów do 7 kwietnia 2023

Najnowsze prognozy numeryczne potwierdzają, że najwięcej śniegu w czasie tego krótkiego powrotu zimy spadnie w południowo wschodnich dzielnicach Polski, zwłaszcza na obszarze Podkarpacia, Małopolski, Ziemi Świętokrzyskiej, południowej Lubelszczyzny po częściowo Ziemie Łódzką. W tych regionach może spaść miejscami do 5-15 cm śniegu.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, do 7 kwietnia 2023

Pokrywa śnieżna w Polsce, prognoza śnieżycy do 7 kwietnia 2023

Śnieżyca przechodzi również przez Słowację. Strefa opadów śniegu jest rozległa, bo sięga aktualnie także północno wschodnich Węgier i miejscami Rumunii.

Śnieżyca w Słowacji, 6 kwietnia 2023

Wypełniający się niż ze strefą frontową znad zachodniej Ukrainy przemieści się nad Polskę i znajdzie się nad naszym krajem już w piątek 07.04. Przyniesie jeszcze miejscami w różnych regionach przelotne opady deszczu i zanikające opady śniegu na południu, głównie w rejonach podgórskich. Ze wschodu zaciągnie również cieplejszą masę powietrza i dzięki temu właśnie w czasie świąt czeka nas wzrost temperatur. Wrócą dwucyfrowe wartości w ciągu dnia na znacznym obszarze kraju. Przejściowo chłodniej nadal będzie na południu.

Prognozowane położenie niżu ze strefą frontową w rejonie Polski o godzinie 14:00, 7 kwietnia 2023

Niż ze wschodu przynosi śnieżyce w Polsce, wrócą wiosenne temperatury na święta Wielkanocy, prognoza ciśnienia 7 kwietnia 2023

Więcej o pogodzie na święta napiszemy w kolejnych prognozach, ale już teraz możemy powiedzieć, że trend będzie zgodny z naszymi wcześniejszymi prognozami długoterminowymi.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!