| |
Zagrożenie!
Śnieżyca i ulewa wkroczy z zachodu. Front okluzji przejdzie przez cały kraj. Będą wichury z wiatrem powyżej 80 km/h

Śnieżyca i ulewa wkroczy z zachodu. Front okluzji przejdzie przez cały kraj. Będą wichury z wiatrem powyżej 80 km/h

Na dobre uaktywniła się cyrkulacja zachodnia, która niesie ze sobą spore zmiany w pogodzie. Do Polski zbliża się kolejna strefa frontu okluzji, tym razem związana z cyklonem Oleg zmierzającym w rejon Łotwy i Estonii. Front przyniesie ulewy, a miejscami, głównie we wschodnich, południowych i północnych dzielnicach kraju w chłodniejszym powietrzu również śnieżyce. Po opadach śnieg ponownie zacznie topnieć ze względu na dodatnią temperaturę za frontem. Miejscami spadnie kilka cm śniegu i znowu będą bardzo śliskie drogi. Przejściu frontu będzie towarzyszył silny wiatr powodujący wichury i zawieje śnieżne. Sprawdźmy, kiedy wkroczy załamanie pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 31 stycznia 2023

Załamanie pogody wkroczy z zachodu, front okluzji przyniesie ulewy i śnieżyce, dokładna prognoza opadów 31 stycznia - 1 lutego 2023

Przed wkroczeniem frontu z zachodu, wcześniej zanikające opady śniegu z poprzedniej strefy frontowej wystąpią na południu Polski. Aktualnie śnieg sypie miejscami między Górnym Śląskiem, Małopolską i Podkarpaciem. Po południu z Niemiec zacznie wkraczać nowy front okluzji, który w ciągu najbliższej doby przejdzie na wschód przez cały kraj.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce na froncie okluzji, do godziny 16:00, 31 stycznia 2023

Front okluzji przyniesie ulewy i śnieżyce w Polsce, prognoza opadów popołudnie 31 stycznia 2023

W drugiej połowie dnia rozpada się w zachodniej i północnej części kraju. Do wieczora strefa frontowa obejmie obszar, od całego wybrzeża przez Kujawy, Wielkopolskę, po Dolny Śląsk. Miejscami w rejonie chłodniejszego powietrza popada również deszcz ze śniegiem i śnieg. Więcej śniegu dosypie w rejonie Sudetów.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 31 stycznia 2023

Ulewy i śnieżyce w Polsce, prognoza frontu okluzji 31 stycznia 2023

Wieczorem front z opadami będzie się rozciągał, od Warmii i Pomorza Zachodniego po Opolszczyznę, Górny Śląsk, Ziemie Łódzką, częściowo Mazowsze i Ziemie Świętokrzyską po południe Dolnego Śląska i wschodnie dzielnice Wielkopolski. Opady będą występować również na zachód od tego obszaru, ale będą wtedy już bardziej rozproszone i przelotne. Spodziewamy się opadów deszczu, jak również deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 31 stycznia 2023

Front okluzji wkroczy z zachodu, będą ulewy i śnieżyce, prognoza opadów do 1 lutego 2023

Wieczorem i nocą front będzie dalej przesuwał się przez całą długość Polski na wschód kraju. We wschodnich dzielnicach ze względu na niższą temperaturę w trakcie opadów w okolicach -2/+1 st. C. będą przeważać opady śniegu i tam miejscami ponownie do środowego 01.02 poranka może się zabielić.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w czasie przejścia frontu okluzji między 31 stycznia i 1 lutego 2023, do godziny 07:00

Gdzie spadnie śnieg w Polsce, prognoza opadów do 1 lutego 2023

Przejściu frontu i opadom będą chwilami towarzyszyć silne porywy wiatru. Ponownie najsilniej powieje nad morzem oraz w górach. Nad samym morzem wiatr w porywach miejscami może osiągnąć, do 80-90 km/h. Na pozostałym obszarze kraju wiatr będzie słabszy, w porywach do 50-75 km/h, z wyjątkiem wysokich gór, zwłaszcza Tatr, gdzie wiatr przekroczy znacznie powyżej 100 km/h. 

Prognozowane porywy wiatru w czasie przejścia frontu okluzji, jakie mogą wystąpić między 31 stycznia i 1 lutego 2023, do godziny 07:00

Front okluzji i wichury w Polsce, prognoza wiatru do 1 lutego 2023

W środę 1 lutego w ciągu dnia pogoda niewiele się zmieni, bo ponownie w wielu regionach będą się pojawiać opady, ale tym razem głównie rozproszone i przelotne, miejscami dość intensywne. Popada śnieg, deszcz, krupa śnieżna i deszcz ze śniegiem. Chwilami znowu silniej powieje. Zalecamy śledzić zasięg i natężenie opadów na radarze pogodowym.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!