| |
Zagrożenie!
 Śnieżyca 28/29 listopada przejdzie przez Polskę. Mamy najnowsze mapy opadów śniegu i pokrywy śnieżnej

Śnieżyca 28/29 listopada przejdzie przez Polskę. Mamy najnowsze mapy opadów śniegu i pokrywy śnieżnej

Kolejna śnieżyca w tym sezonie przejdzie przez Polskę. Intensywne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a po cieplejszej wschodniej stronie niżu opady deszczu - zapowiada pogoda na niedzielę 28 listopada 2021. Opady śniegu przemieszczające się z południowego zachodu na północ i północny wschód Polski, będą występować również w nocy 28/29.11. Ponownie miejscami warunki na drogach będą bardzo trudne. Śnieżycę znowu przyniesie niż genueński. Mamy najnowsze mapy prognozowanej pokrywy śnieżnej i opadów śniegu niemal godzina po godzinie. Sprawdźmy szczegóły, zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, do godziny 09:00, 29 listopada 2021. Model ARPEGE

Śnieżyca przejdzie przez Polskę, prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce. Pogoda 28-29 listopada 2021

Pogoda na dziś, niedziela 28 listopada 2021

Załamanie pogody w Polsce przyniesie nowy niż genueński, tym razem noszący imię Benedikt. Jego centrum wieczorem znajdzie się nad środkowo wschodnią Polską. Po cieplejszej wschodniej stronie niżu będzie padał deszcz, a po zachodniej i południowo zachodniej ponownie wystąpią intensywne opady mokrego śniegu.

Pogoda na niedzielę 28 listopada 2021, śnieżyca przejdzie przez Polskę. Mamy najnowsze mamy opadów śniegu

W niedzielę wkroczy śnieżyca do Polski. W nocy przesunie się na północ i północny wschód

W ciągu dnia będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, ale miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie, na zachodzie i północnym zachodzie pojawią się również przejaśnienia. Początkowo miejscami na wschodzie Podkarpacia oraz na wybrzeżu będą możliwe zanikające opady deszczu i punktowo deszczu ze śniegiem. Przed południem nad obszar Kotliny Kłodzkiej, Opolszczyzny i Śląska zacznie się nasuwać z Czech strefa intensywnych opadów śniegu, po wschodniej cieplejszej stronie również deszczu ze śniegiem i deszczu, zwłaszcza w woj. śląskim. Do wieczora strefa opadów śniegu będzie się rozciągać od południowych i wschodnich dzielnic Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, południowo wschodnie krańce Wielkopolski po część Ziemi Łódzkiej. Spodziewany jest również deszcz m.in. w woj. świętokrzyskim.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 18:00, 28 listopada 2021

Pogoda 28 listopada 2021, prognozowana śnieżyca w Polsce, godzinowa mapa opadów śniegu

W nocy 28/29.11 obszar opadów śniegu będzie się rozszerzał w głąb kraju na północ i północny wschód, w kierunku Kujaw, województwa warmińsko mazurskiego i pomorskiego, jednocześnie po wschodniej stronie w cieplejszym sektorze powietrza spodziewane są również opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem.

Prognozowany zasięg występowania opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 22:00, 28 listopada 2021

Pogoda 28 listopada 2021, gdzie przejdzie śnieżyca, prognoza opadów śniegu

Do poniedziałkowego 29.11 poranka śnieżyca dotrze do północnych dzielnic Polski.

Zasięg występowania opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 02:00, 29 listopada 2021

Pogoda na noc 28/29 listopada 2021. Prognoza opadów śniegu, gdzie będzie śnieżyca

Między niedzielą, a poniedziałkiem śnieżyca przejdzie więc ponownie z południowego zachodu na północ i północny wschód kraju. Największy przyrost pokrywy śnieżnej jest prognozowany na obszarze od Kotliny Kłodzkiej i Opolszczyzny przez wschodniej i południowo wschodnie dzielnice Wielkopolski, Kujawy po województwo warmińsko mazurskie (szczególnie Warmia) i południowo wschodnie dzielnice woj. pomorskiego. Na tym obszarze może spaść do 5-16 cm świeżego mokrego śniegu. Takie opady spowodują bardzo trudne warunki na drogach, ponadto śnieg będzie łamach gałęzie drzew, a przez to lokalnie mogą wystąpić przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, godzina 10:00, 29 listopada 2021. Model GFS

Śnieżyca w Polsce, prognozowana pokrywa śnieżna 28-29 listopada 2021

Najwyższa temperatura na Podkarpaciu

Ponownie w czasie przechodzenia niżu genueńskiego najwyższa temperatura jest spodziewana na południowym wschodzie, a najniższa na obszarze już występującej pokrywy śnieżnej i prognozowanej kolejnej śnieżycy. Spodziewamy się maksymalnie, od 1-4 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 5-7 st. C. na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 28 listopada 2021

Pogoda 28 listopada 2021, prognozowana temperatura w Polsce

Ciśnienie do wieczora będzie spadać, w południe w Krakowie wyniesie 997 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Kriss

Z prognozy wynika, że ta śnieżyca wystąpi na bardzo podobnym obszarze, jak pierwsza. I znowu będą marudzenia

28 listopad 2021 - 09:01
Odpowiedz