| |
Zagrożenie!
Śnieg z frontem nasunie się z północy. Przejdą kolejne śnieżyce. Opady śniegu wrócą do Polski

Śnieg z frontem nasunie się z północy. Przejdą kolejne śnieżyce. Opady śniegu wrócą do Polski

Po zeszłotygodniowych kilku śnieżycach aktualnie mamy chwile wytchnienia. Nad Polskę nadciąga zgniły wyż Beata, a po nim znowu uaktywni się obszar niżowy. W drugiej połowie tygodnia pojawią się fronty atmosferyczne i podejdą kolejne niże w rejonie Polski. Miejscami ponownie spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. W co najmniej kilku regionach znowu poczujemy zimowe warunki pogodowe. O wiele bardziej dynamiczna pogoda ze śnieżycami, deszczem, a nawet burzami silnym wiatrem czeka nas pod koniec stycznia 2023.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce i Europie, 26 stycznia 2023

Śnieżyce przejdą przez Polskę, prognoza opadów śniegu, 26 stycznia 2023

Wyż dość szybko ustąpi, bo już w drugiej połowie tygodnia nad Polskę z północy i północnego wschodu wkroczy front atmosferyczny z opadami mokrego śniegu, miejscami również deszczu i deszczu ze śniegiem. Opady będą związane z rozległą, ale dość wąską strefą frontową rozciągającą się od Rosji przez Polskę po Niemcy.

Aktualnie prognozowane położenie frontu i zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 11:00, 26 stycznia 2023

Śnieg i śnieżyce wrócą do Polski, prognoza opadów 26 stycznia 2023

Strefa słabych i umiarkowanych opadów śniegu będzie się przesuwać i rozciągać w głąb kraju z północy i północnego wschodu, od Podlasia i Mazur po Dolny Śląsk.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 26 stycznia 2023

Zima ze śniegiem i śnieżycami wróci do Polski,  prognoza opadów śniegu 26 stycznia 2023

W ciągu dnia nasunie się nad północną Polskę druga strefa frontowa z opadami śniegu, która wchłonie pierwszą przynoszącą opady wcześniej. Na wybrzeżu w łagodniejszym sektorze powietrza opady śniegu zaczną również przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Aktualnie prognozowane położenie frontu z opadami śniegu nad Polską, do godziny 04:00, 27 stycznia 2023

Wyż ustąpi i będą nowe śnieżyce w Polsce, gdzie spadnie śnieg 27 stycznia 2023

Front z umiarkowanymi i słabymi opadami śniegu scali się nad krajem i między 26/27 stycznia będzie się rozciągał, od Podlasia po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Lokalnie pojawi się również deszcz ze śniegiem i deszcz, ale na ogół będą przeważać opady mokrego śniegu. Znacznie ciekawiej zacznie się robić pod koniec tygodnia lub na początku kolejnego, gdy w rejonie Polski na pogodę bezpośrednio wpłyną nie tylko fronty atmosferyczne, ale również bliskie położenie ośrodków niżowych.

Wstępnie prognozowane położenie opadów w Polsce, do godziny 07:00, 29 stycznia 2023

Śnieg spadnie w Polsce, zima będzie wracać, prognoza opadów 29 stycznia 2023

Przedstawiony zakres czekających nas zmian w pogodzie jest pewny, aczkolwiek termin wystąpienia opadów śniegu oraz ich zasięg i natężenie jeszcze ulegnie korektom w najnowszych prognozach. Bliżej podanego terminu będziemy mieć o wiele bardziej precyzyjne prognozy. Nie zmienia to faktu, że czekają nas przed końcem stycznia kolejne zimowe epizody. Śnieg, który spadnie będzie mieć tendencję do topnienia i osiadania, bo w ciągu dnia na ogół temperatury będą lekko dodatnie. Topnienie będzie hamowane w nocy, gdyż spodziewamy się przeważnie niewielkiego i miejscami umiarkowanego mrozu. Będzie to więc typowa pogoda dla termicznego przedzimia, miejscami lekkiej zimy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!