| |
Zagrożenie!
Śnieg wróci do Polski. Śnieżny front przejdzie na północ. W tych regionach będzie biało

Śnieg wróci do Polski. Śnieżny front przejdzie na północ. W tych regionach będzie biało

Po okresie szarej i monotonnej pogody związanej z dominacją układu wyżowego z niskim zachmurzeniem warstwowym wreszcie czekają nas istotniejsze zmiany w pogodzie. Po przerwie wrócą do Polski umiarkowane opady śniegu. Miejscami krajobrazy znowu się zabielą, a w niektórych regionach spadnie kilka cm śniegu. Poczujemy znowu oddech zimy. Front atmosferyczny niosący śnieg jest spodziewamy w najbliższą sobotę 3 grudnia. Zobaczcie, kiedy i w których regionach Polski zrobi się biało.

Aktualnie prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 07:00, 3 grudnia 2022

Śnieg popada w Polsce, w tych regionach będzie biało, mapa opadów 3 grudnia 2022

Front zacznie się nasuwać nad Polskę w nocy z piątku na sobotę 02/03.12. Miejscami przyniesie przelotne opady śniegu w południowym pasie kraju, ale będą to opady rozproszone, słabe i przelotne. Front przesuwając się na północ zacznie się bardziej intensyfikować, co będzie związane z większą zawartością wilgoci w powietrzu, ponadto niska ujemna temperatura powietrza w dolnej troposferze umożliwi wystąpienie przeważnie opadów śniegu.

Prognozowana temperatura w Polsce na wysokości 1,5 km o godzinie 16:00, 3 grudnia 2022

Zima wkroczy do Polski, gdzie spadnie śnieg i będzie mróz, prognoza 3 grudnia 2022

W sobotnie 03.12 przedpołudnie front z opadami śniegu zacznie już obejmować północną połowę kraju. Opady śniegu z umiarkowanym natężeniem będą mieć miejsce na północy kraju w godzinach popołudniowych.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00, 3 grudnia 2022

Zima wróci do Polski, miejscami spadnie śnieg, prognoza opadów śniegu 3 grudnia 2022

W tych regionach spadnie, od około 1, do 4 cm śniegu. To już wystarczy do zabielenia krajobrazów, a nawet utworzenia się miejscami niewielkiej pokrywy śnieżnej.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 3 grudnia 2022

Śnieżny front w Polsce, mapa opadów 3 grudnia 2022

Po poprzednich śnieżycach, jakie przeszły we wschodniej, centralnej i północno wschodniej Polsce nie ma już praktycznie śladu na nizinach. Spadło wtedy miejscami 9-12 cm śniegu, a obecnie notujemy zaledwie 1 cm w Suwałkach, ponadto punktowe śladowe ilości śniegu na południowym wschodzie województwa łódzkiego, zachodzie lubelskiego i lokalnie na południu małopolskiego.

Pokrywa śnieżna w Polsce na stacjach IMGW-PIB, 1 grudnia 2022

Pokrywa śnieżna w Polsce, 1-2 grudnia 2022

W najbliższy weekend 3-4 grudnia ponownie miejscami, szczególnie w północnym pasie Polski, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego przez Kujawy, częściowo Mazowsze po Warmię, Mazury i Podlasie zanotujemy niewielką pokrywę śnieżną z tendencją do osiadania i topnienia.

Prognozowany pokrywa śnieżna w Polsce, do 4 grudnia 2022

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, do 3 grudnia 2022

Dodatkowo w niedzielę 04.12 śnieg popada jeszcze miejscami na północnym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podlasiu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!