| |
Zagrożenie!
Śnieg i mróz przed świętami wróci do Polski. Będą burze śnieżne. Poczujemy zimę

Śnieg i mróz przed świętami wróci do Polski. Będą burze śnieżne. Poczujemy zimę

Przed nami zmiany w pogodzie związane z zapowiadanym napływem powietrza arktycznego do Polski. W kolejnych dniach przed Wigilią i świętami Bożego Narodzenia 2021 czeka nas spadek temperatury aż do wystąpienia całodobowego mrozu. Coraz częściej zaczną się pojawiać opady śniegu, będą możliwe lokalnie również burze śnieżne. Pogoda będzie dynamiczna, dlatego warto śledzić na bieżąco najnowsze prognozy pogody. Adwekcję zimnego powietrza do Polski sprowadzi nurkujący niż nad Rosją schodzący z północy na południe. Współdziałając z wyżem nad Wyspami Brytyjskimi, będzie zaciągał powietrze arktyczne do wschodniej i środkowej Europy.

Prognozowany spływ arktycznego powietrza do Polski, 21 grudnia 2021

Śnieg i mróz wróci do Polski przed Wigilią i Bożym Narodzeniem 2021. Prognoza opadów śniegu i mrozu do 24 grudnia 2021

Opady śniegu i mróz częstym zjawiskiem w Polsce przed świętami Bożego Narodzenia 2021

Zmiany w kierunku ochłodzenia i powrotu opadów śniegu w Polsce już zaczynamy obserwować. W ciągu najbliższej doby miejscami popada śnieg na wschodzie i południowym wschodzie, ale ze względu na temperaturę powietrza i gruntu, będzie przeważnie topnieć poza rejonami podgórskimi.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 18 grudnia 2021

Zima przed świętami Bożego Narodzenia i Wigilią 2021 wróci do Polski. Gdzie będzie padał śnieg, prognoza opadów, od 18, do 24 grudnia 2021

Główna fala arktycznego powietrza do Polski zacznie napływać 20 grudnia. W następnych dniach mróz i czasami opady śniegu będą powszechnym zjawiskiem w Polsce. Spodziewamy się również przelotnych dość intensywnych opadów śniegu. Całkiem prawdopodobne, że wystąpią lokalnie burze śnieżne.

Prognoza opadów śniegu w Polsce, 20 grudnia 2021

Jaka pogoda na święta Bożego Narodzenia 2021. Prognoza opadów śniegu w Polsce 20 grudnia 2021

Jest zatem szansa, że przed świętami zdołają się miejscami zabielić krajobrazy, a nawet możliwe będzie postanie pokrywy śnieżnej również poza rejonami podgórskimi.

Wstępnie prognozowane opady śniegu w Polsce, 23 grudnia 2021

Opady śniegu i śnieżyca wraca do Polski. Prognoza opadów śniegu 23 grudnia 2021

Do Polski wróci całodobowy mróz

W nocy największy mróz, będzie panował w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, zwłaszcza na wschodzie, południu oraz na północy Polski.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 21 grudnia 2021

Mróz i śnieg wraca do Polski. Prognoza temperatury 21 grudnia 2021

To będzie okres ze zdecydowaną ujemną anomalią temperaturą, czyli będzie chłodniej niż powinno być o tej porze roku w porównaniu do normy klimatycznej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie na wysokości 1,5 km, 21 grudnia 2021

Czy zima utrzyma się do świąt Bożego Narodzenia 2021, prognoza temperatury 21 grudnia 2021

Niebawem znowu, będziemy zmuszeni do ubierania się w cieplejszą odzież. Wynagrodzeniem będą miejscami zabielone krajobrazy, które spowodują, że będzie jaśniej w okresie najkrótszych dni w roku.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 22 grudnia 2021

Prognoza temperatury w Polsce. Wraca mróz, mapa temperatury 22 grudnia 2021

O najnowszej pogodzie na same święta Bożego Narodzenia dowiecie się więcej w kolejnej naszej prognozie, bo sytuacja jest nadal rozwojowa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!