| |
Zagrożenie!
Śnieg i mróz nie odpuszcza. Temperatura spadła do -15 stopni i pokrywa śnieżna wzrosła do 16 cm. W tych regionach Polski dosypie śniegu

Śnieg i mróz nie odpuszcza. Temperatura spadła do -15 stopni i pokrywa śnieżna wzrosła do 16 cm. W tych regionach Polski dosypie śniegu

Warunki atmosferyczne w ostatnich dniach w Polsce zmieniają się miejscami w sposób radykalny co kilkanaście godzin. Po uderzeniu krótkiej wiosny z temperaturą do 19 st. C. na południu kraju w Małopolsce, aktualnie zalega kilka cm śniegu. W ciągu najbliższej doby z 12-13 marca 2023 ponownie miejscami spadnie śnieg, ponadto spodziewamy się okresami silnego wiatru. Mróz w nocy nadal nie odpuszcza. Temperatura w Polsce spadła do -15 st. C. Sprawdźmy, gdzie ponownie wystąpią opady śniegu.

Prognozowane przelotne opady śniegu w Polsce o godzinie 10:00, 12 marca 2023

Mróz i śnieg w Polsce nie odpuszcza, temperatura spadła do -15 st. C. i spadło 16 cm śniegu, gdzie spadnie śnieg prognoza 12-13 marca 2023

W niedzielę 12.03 ciągu dnia przelotne opady śniegu miejscami pojawią się na północy i północnym wschodzie, zwłaszcza między Zatoką Gdańską, a Lubelszczyzną i Podlasiem. Na tym obszarze zalega również nieco chwiejniejsza masa powietrza i istnieje niewielkie i umiarkowane prawdopodobieństwo, że lokalnie zagrzmi, a nawet rozwinie się burza śnieżna.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce o godzinie 13:00, 12 marca 2023

Śnieg i mróz w Polsce nadal możliwy, gdzie spadnie śnieg, prognoza opadów 12-13 marca 2023

Z upływem godzin nasili się również wiatr w północno wschodniej połowie kraju. Będzie to wynik zwiększenia poziomego gradientu ciśnienia między odsuwającym się niżem nad Rosją i klinem wyżu znad Skandynawii. Wiatr w porywach może miejscami osiągnąć do 50-75 km/h.

Silny wiatr w Polsce. Prognozowane porywy o godzinie 13:00, 12 marca 2023

Śnieg, mróz i silny wiatr w Polsce, prognoza porywów między 12-13 marca 2023

Wieczorem z zachodu zacznie się nasuwać kolejna strefa opadów, która najbliższej nocy 12/13 marca będzie się przesuwać w głąb kraju. Będą to opady mokrego śniegu miejscami przechodzące w deszcz.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu o godzinie 22:00, 12 marca 2023

Gdzie będą śnieżyce w Polsce, prognoza opadów między 12-13 marca 2023

Pogoda będzie więc nadal zmienna i należy codziennie śledzić prognozy, bo cyrkulacja strefowa nadal przyniesie sporo zjawisk atmosferycznych. W ciągu najbliższej doby ponownie miejscami krajobrazy nieco się zabielą lub spadnie miejscami kilka cm śniegu.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce do godziny 07:00, 13 marca 2023

Śnieg w Polsce nadal występuje, prognoza pokrywy śnieżnej do 13 marca 2023

Mimo zbliżania się już połowy marca, to nadal mamy w Polsce regiony, gdzie jest dość dużo śniegu, jak na tę porę roku. Wśród stacji synoptycznych IMGW z największą pokrywą śnieżną na nizinach obecnie znajduje się Elbląg. O poranku zmierzono taż aż 16 cm śniegu, ponadto od 6, do 9 cm zmierzono od rejonu Zatoki Gdańskiej przez Mazury po Suwalszczyznę. W kilku innych regionach Polski poza górami zalega od 2, do 6 cm, zwłaszcza między Górnym Śląskiem, Małopolską, Podkarpaciem po Ziemie Świętokrzyską i Lubelszczyznę.

Mróz zanotowany w Polsce minionej nocy z 11/12 marca 2023

Silny mróz w Polsce, temperatura spadła do -15 st. C., pomiary 12-13 marca 2023

Po przejściu cyklonu i zaciągnięciu chłodnego powietrza po jego zachodniej stronie ponownie w niemal całym kraju pojawił się mróz. Największe spadki zanotowano minionej nocy na południu kraju w rejonach podgórskich. Temperatura przy gruncie w Zakopanem spadła do -15 st. C. W wielu innych regionach temperatury spadły do -8/-4 st. C. Kolejne dni przyniosą nadal zmienna temperaturę, aczkolwiek zdarzą się również dni z wiosennymi wartościami. Więcej szczegółów podamy niebawem w naszej najnowszej prognozie długoterminowej na którą serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!