| |
Zagrożenie!
Słabnące burze i ulewy w nocy. Najwięcej opadów w Polsce od Małopolski po Dolny Śląsk. Noc najcieplejsza nad morzem

Słabnące burze i ulewy w nocy. Najwięcej opadów w Polsce od Małopolski po Dolny Śląsk. Noc najcieplejsza nad morzem

Nad Polską nadal będzie zalegał ciepły front atmosferyczny, który na zachodzie i północnym zachodzie kraju przyniesie słabe zanikające opady deszczu, a po jego wschodniej i południowej stronie będą występować miejscami silniejsze opady deszczu i stopniowo słabnące burze, głównie w południowej Polsce - przewiduje pogoda w nocy 22/23 sierpnia 2022. To będzie stosunkowo ciepła noc, zwłaszcza nad morzem.

Opady deszczu i miejscami burze występujące między Polską i Słowacją o godzinie 19:05. Strefa opadów nasunie się nad południową i południowo zachodnią Polskę. Dane: Windy

Pogoda w nocy 22/23 sierpnia 2022, ulewy na południu Polski, słabnące burze

W nocy nad zachodnią połową kraju będzie zalegać strefa ciepłego frontu atmosferycznego rozciągająca się z północy na południe. Dodatkowo do południowej Polski nasuną się opady deszczu związane z płytkim niżem znad pogranicza Węgier i Słowacji. Do kraju po wschodniej stronie frontu będzie napływać ciepła i wilgotna masa powietrza.

Prognoza układu barycznego w Europie i Polsce, noc z poniedziałku na wtorek 22/23 sierpnia 2022

Pogoda na noc 22/23 sierpnia 2022, silne opady deszczu i słabnące burze na południu Polski

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. Miejscami, głównie w południowych regionach kraju, od Podkarpacia przez Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę, Górny Śląsk po Opolszczyznę i Dolny Śląsk będą możliwe opady deszczu oraz lokalnie słabnące burze. Opady będą się stopniowo przemieszczać na zachód.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 23:00, noc 22/23 sierpnia 2022

Pogoda noc 22/23 sierpnia 2022, słabnące burze i ulewny deszcz na południu Polski

Na pozostałym obszarze kraju popada tylko lokalnie i przelotnie, głównie na północy i początkowo na północnym zachodzie. Z upływem godzin pojawią się ponownie większe przejaśnienia i rozpogodzenia na północnym wschodzie, zwłaszcza od Podlasia i Mazur przez Mazowsze po Lubelszczyznę. Lokalnie możliwe mgły i zamglenia.

Pogoda na noc 22/23 sierpnia 2022. Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 02:00

Pogoda w nocy w Polsce 22/23 sierpnia 2022, gdzie popada i będą burze

W trakcie nocy najwięcej opadów jest prognozowanych między Małopolską i Dolnym Śląskiem, gdzie wkroczy strefa opadów i początkowo burz znad Słowacji. Będzie się ona przesuwać na południowy zachód kraju. Miejscami może dopadać do około 10-40 mm wody na m2 ziemi.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, noc 22/23 sierpnia 2022 do godziny 05:00

Pogoda w nocy 22/23 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

To będzie ciepła noc w Polsce. Spodziewamy się temperatury minimalnej, od 14, do 20 st. C. Nieco chłodniej miejscami będzie w rejonach podgórskich. Wpływ ciepłego Bałtyku sprawi, że to będzie stosunkowo ciepła noc szczególnie nad morzem.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce, noc 22/23 sierpnia 2022

Pogoda w nocy 22/23 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

W ciągu dnia pojawiły się w Polsce zapowiadane burze, głównie na południu i południowym wschodzie. Burze z ulewnym deszczem przeszły m.in. w rejonie Przemyśla na Podkarpaciu oraz w rejonie Częstochowy na Śląsku. Lokalnie ponownie doszło do podtopień.

Skutki ulewy i burzy w Częstochowie, 22 sierpnia 2022

Wieczorem i nocą pojawi się jeszcze sporo opadów deszczu na południu Polski, lokalnie w towarzystwie burz. Śledźmy wkroczenie strefy opadów znad Słowacji i kierunek przemieszczania na radarze opadów. Lokalnie znowu będą możliwe zalania i podtopienia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!