| |
Zagrożenie!
 Silny mróz wróci do Polski. W nocy temperatura spadnie poniżej -15 stopni. Możliwe burze śnieżne

Silny mróz wróci do Polski. W nocy temperatura spadnie poniżej -15 stopni. Możliwe burze śnieżne

Do Polski wraz z upływem stycznia 2022 wróci zapowiadany przez nas mróz. Miejscami będą możliwe również okresami opady śniegu, ale na ogół z tendencją do topnienia. Zimowe akcenty będą możliwe od około 5-6 stycznia 2022 wraz z napływem zimnego powietrza arktycznego zaciągniętego przez niż rosyjski. W dalszej części dostaniemy się pod wpływ klina wyżowego, który będzie sprzyjał nocnym spadkom temperatury miejscami poniżej -15 stopni C. Wcześniej lokalnie możliwe burze śnieżne.

Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego do Europy na wysokości 1,5 km, noc 6/7 grudnia 2022

Silny mróz w styczniu 2022 wróci do Polski. W nocy temperatura spadnie poniżej -15 stopni C.

Trend pogodowy na nadchodzące dni dobrze oddaje prognoza układu barycznego nad Europą. Głęboki układ niżowy nad Rosją przesuwając się z północy na południowy wschód z północnego zachodu będzie zaciągał chłodne powietrze arktyczne. W tym czasie klina wyżu azorskiego sięgnie Polski, blokując przejściowo wpływ cyrkulacji strefowej przynoszącej wysokie temperatury na początku stycznia.

Prognoza układu barycznego nad Europą, no 6/7 stycznia 2022

Silny mróz i śnieg w styczniu 2022 wróci do Polski. W nocy dwucyfrowy mróz, prognoza temperatury, od 5-6 stycznia, do 9 stycznia 2022

Mróz wróci do Polski od 6-7 stycznia 2022

Spadek temperatury i napływ zimnego powietrza arktycznego zacznie obejmować Polskę między 5-6 stycznia. Już na Trzech Króli miejscami nad ranem będziemy notować ujemne temperatury, ale nie będzie to jeszcze silny mróz. Sytuacja zmieni się kolejnej nocy 6/7 stycznia, gdy mróz wystąpi praktycznie w całym kraju. Spodziewamy się wtedy spadku temperatury miejscami nawet do -10/-4 st. C.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 7 stycznia 2022 nad ranem

Silny mróz w Polsce, prognoza temperatury 7 stycznia 2022

Mróz w Polsce nasili się kolejnej nocy 7/8 stycznia 2022, gdyż będzie to możliwe przez kontynuowaną adwekcję zimnego powietrza arktycznego oraz pojawiające się większe przejaśnienia i rozpogodzenia związane z klinem wyżowym. Temperatura wtedy, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju może spaść do -16/-8 st. C. Największe spadki, będą możliwe na południu Małopolski i Podkarpacia.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 8 stycznia 2022

Silny mróz w Polsce wróci w styczniu, prognoza temperatury 8 stycznia 2022

Aktualnie również noc z 8/9 stycznia 2022 zapowiada się mroźna w Polsce. Temperatura w zależności od wielkości zachmurzenia, miejscami mogłaby spaść do około -14/-3 st. C. 

Czy zima ze śniegiem i mrozem w styczniu 2022 wróci do Polski? Prognoza temperatury 9 stycznia 2022

Sytuacja jeśli chodzi o możliwy spadek temperatury jest więc rozwojowa, bo na pewno dojdzie do ponownego napływu chłodnego powietrza arktycznego około 6 stycznia. Później ostateczna wielkość nocnego spadku temperatury, będzie zależeć od wielkości zachmurzenia i zasięgu głównej fali adwekcji i osiadania zimnego powietrza. O tym będziemy informować na bieżąco.

Wstępnie prognozowane przelotne opady śniegu w Polsce, 6 stycznia 2022

Śnieg i mróz wróci do Polski, prognoza opadów śniegu 6 stycznia 2022

W początkowej fazie ponownego wdzierania się chwiejnego powietrza arktycznego do Polski, będą możliwe przelotne opady śniegu, krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem wraz z rozwojem chmur kłębiastych. Około 6 stycznia nie możemy w tym czasie wykluczyć również lokalnych burz śnieżnych, tak jak to miało miejsce przy poprzednim silnym napływie zimnego powietrza z Arktyki.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!