| |
Zagrożenie!
Do Polski wróci silny mróz z temperaturą poniżej -20 stopni. Wiemy kiedy będzie najzimniej w lutym 2021. Niskie temperatury poprzedzą śnieżyce

Do Polski wróci silny mróz z temperaturą poniżej -20 stopni. Wiemy kiedy będzie najzimniej w lutym 2021. Niskie temperatury poprzedzą śnieżyce

Trwająca obecnie odwilż, zwłaszcza na południu kraju zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami dobiegnie końca. Już najbliższej doby 4/5 lutego 2021 po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego ochłodzi się w całej Polsce. W kolejnych dniach lutego, szczególnie od około 6-7 lutego 2021 na przeważającym obszarze będzie utrzymywał się całodobowy mróz, z największymi spadkami w nocy w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie kraju. Ponownie na termometrach będziemy notować dwucyfrowy mróz, miejscami nawet już najbliższej nocy 04/05.02 na północy kraju, od Pomorza po Podlasie. Do tego dojdą w kolejnych dniach miejscami opady śniegu i nowe śnieżyce, tylko lokalnie przejściowo na południu w cieplejszym sektorze powietrza deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Główne uderzenie niskich temperatur czeka nas w drugiej dekadzie lutego 2021. Miejscami wtedy temperatura ponownie spadnie poniżej -20 stopni C., lokalnie w mrozowiskach będzie znacznie chłodniej, zwłaszcza w czasie rozpogodzeń. Warto śledzić najnowsze prognozy pogody.

Prognozowane ochłodzenie i anomalia temperatury w Polsce i Europie. Szczególnie zimno zapowiada się okres między 8, a 15 lutego 2021

Kiedy najzimniej w lutym 2021 w Polsce, wróci silny mróz z temperaturą poniżej -20 stopni, prognoza pogody od 4, do 15 lutego 2021

Mróz ponownie w Polsce zacznie się okresami nasilać w kolejnych dniach lutego 2021, wcześniej miejscami znowu przejdą strefy frontów atmosferycznych z intensywnymi opadami śniegu.

Wstępnie prognozowane położenie strefy opadów śniegu w Polsce, 7 lutego 2021

Prognoza pogody na luty 2021, od 4, do 15 lutego, gdzie będzie padał śnieg, jaka temperatura, czy będzie mróz

Wstępnie prognozowane położenie strefy opadów śniegu w Polsce, 8 lutego 2021

Kiedy kolejne śnieżyce w Polsce, luty 2021, prognoza pogody od 4, do 15 lutego 2021

Po przejściu śnieżyc spłynie zimne powietrze, szczególnie będzie odczuwalne w drugiej dekadzie lutego, ale i wcześniej mróz będzie się nasilać, zwłaszcza na północy i północnym wschodzie kraju.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce nad ranem, 7 lutego 2021

Kiedy największy mróz w lutym 2021 w Polsce, prognoza temperatury

Większe mrozy na znacznie szerszym obszarze kraju pojawią się w drugiej dekadzie lutego. Wtedy napłynie główny strumień zimnego powietrza z północy i północnego wschodu.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce nad ranem, 12 lutego 2021

Siarczysty mróz wróci do Polski, kiedy najniższe temperatury w lutym 2021

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce nad ranem, 13 lutego 2021

Silny mróz pojawi się ponownie w Polsce, prognoza temperatury, 10-11-12-13 lutego 2021

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce nad ranem, 14 lutego 2021

Zima w Polsce, prognoza opadów śniegu i mrozu w lutym 2021

Również prognozy pogody oparte na wiązkach modelu GFS widzą silny mróz, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie Polski.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów i temperatury w Białymstoku, od 4, do 20 lutego 2021

Prognoza pogody na luty 2021, zima ze śniegiem i mrozem wróci do Polski

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów i temperatury w Lublinie, od 4, do 20 lutego 2021

Pogoda długoterminowa, luty 2021, prognoza temperatury dla Lublina

Podsumowując, zima ze śniegiem i mrozem ponownie w kolejnych dniach lutego będzie dawała o sobie znać w wielu regionach kraju, tylko jeszcze początkowo na południu mogą podchodzić cieplejsze masy powietrza. Niebawem wróci niemal w całym kraju całodobowy mróz, szczególnie dotkliwy na północnym wschodzie Polski. Wstępnie prognozowany obszar występowania śnieżyc i najniższych temperatur w kraju, będzie jeszcze ulegał korektom, dlatego zachęcamy do śledzenia codziennych prognoz, ale trend jest jednoznaczny.

DobraPogoda24, mapy - ECMWF, Wxcharts


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!