| |
Zagrożenie!
Silny mróz w nocy. Temperatura w Polsce spadnie do -14 stopni. Oblodzenie na drogach

Silny mróz w nocy. Temperatura w Polsce spadnie do -14 stopni. Oblodzenie na drogach

Do Polski dotarła fala zimnego powietrza arktycznego i tym samym zima zagościła ponownie w wielu regionach, zwłaszcza, że przeszły śnieżyce, lokalnie wystąpiły również burze śnieżne. W nocy 20/21 grudnia 2021 w niemal całej Polsce pojawi się mróz. Temperatura na przeważającym obszarze kraju spadnie do -11/-4 st. C., a miejscami nawet do -14/-12 st. C. zwłaszcza w rejonach podgórskich. Taka temperatura przy gruncie jest również możliwa na północnym wschodzie Polski. Mniejszy mróz wystąpi jedynie na zachodzie kraju. Miejscami musimy również uważać na niebezpieczne oblodzenia. Warunki na drogach i chodnikach, szczególnie w centrum i na południu kraju są fatalne.

Prognozowany mróz w Polsce w nocy nad ranem 21 grudnia 2021

Silny mróz w nocy 20/21 grudnia 2021 w Polsce. Mapa temperatury, miejscami oblodzenie

W nocy 20/21.12 miejscami nadal będą możliwe przelotne opady śniegu, ale stracą one na intensywności, ponadto będą mniej liczne.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 05:00, 21 grudnia 2021

Pogoda w nocy 20/21 grudnia 2021. Miejscami silny mróz, śnieg i oblodzenie

Najbliższej nocy do Polski dotrze główny strumień arktycznego powietrza, dlatego na wschodzie, północy i na południu, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju pojawi się całodobowy mróz, który będzie się utrzymywał w najbliższych dniach.

Prognozowany zasięg adwekcji powietrza arktycznego do Polski w nocy 20/21 grudnia 2021 na wysokości 1,5 km

Silny mróz w nocy 20/21 grudnia 2021 w Polsce. Mapa powietrza arktycznego i temperatury

Uwaga na śliskie drogi i chodniki. Miejscami niebezpieczne oblodzenie

Przez Polskę przechodziły dziś w wielu regionach śnieżyce. Przy dodatniej temperaturze śnieg i krupa śnieżna topniała, ale wieczorem temperatura spadła i chwycił mróz. Na drogach i chodnikach pojawiło się niebezpieczne oblodzenie. Warunki miejscami są fatalne, zwłaszcza w centrum, na południu i północy Polski.

Gigantyczne oblodzenie na drogach Łodzi

W nocy 20/21.12 szczególnie niebezpiecznie będzie w województwie pomorskim, w zachodniej części warmińsko mazurskiego, kujawsko pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim, w północnej części śląskiego, małopolskim oraz w podkarpackim.

Skutki oblodzenia na drogach Łodzi

Aktualnie fatalne warunki na drogach panują również na Podkarpaciu, zwłaszcza między Rzeszowem i Krosnem. W wielu miejscach samochody wylądowały w rowie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!