| |
Zagrożenie!
Silny mróz w nocy na północy Polski. Przeglądamy najnowsze prognozy. Temperatura spadnie do -15 stopni?

Silny mróz w nocy na północy Polski. Przeglądamy najnowsze prognozy. Temperatura spadnie do -15 stopni?

Do Polski zaczęła napływać z północy przez Szwecję główna fala arktycznego powietrza. Całodobowy mróz pojawił się już na znacznym obszarze kraju. Największy mróz notowano dziś 06.12 na Mazurach i Suwalszczyźnie. W nocy 6/7 grudnia 2021 dwucyfrowy mróz zagości miejscami na północy i północnym wschodzie kraju. Lokalnie temperatura może spaść do około -15 stopni C., zwłaszcza przy gruncie, ale i na standardowej wysokości 2m zanotujemy dwucyfrowy mróz. Sprawdźmy najnowsze prognozy temperatury.

Mróz w Polsce. Zanotowana temperatura maksymalna, 6 grudnia 2021

Silny mróz w Polsce. Prognoza temperatury noc 6/7 grudnia 2021

Większy mróz utrzymał się dziś w ciągu dnia na Mazurach i Podlasiu, gdzie temperatura maksymalna wzrosła do zaledwie -6/-4 st. C. Obszar silnego mrozu w ciągu najbliższej doby zacznie się rozszerzać w głąb kraju. Odczujemy to we wtorek 7 grudnia, gdy całodobowy mróz wystąpi na przeważającym obszarze Polski. Już najbliższej nocy 06/07.12 dwucyfrowy mróz będzie miejscami możliwy na północy i północnym wschodzie Polski.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce, noc 6/7 grudnia 2021

Mróz w Polsce. Prognoza temperatury w nocy 6/7 grudnia 2021. Mapa temperatury

Z prognozy opartej na modelu SWISS HD z wysoką rozdzielczością wynika, że najbliższa noc najzimniejsza będzie na Suwalszczyźnie oraz na wschodzie i północy województwa warmińsko mazurskiego. Temperatura na tym obszarze może spaść do około -13/-10 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, noc 6/7 grudnia 2021

Prognoza temperatury w Polsce, noc 6/7 grudnia 2021. Gdzie będzie silny mróz

Mróz przy gruncie, będzie lokalnie większy. Najnowsza prognoza temperatury przewiduje około -15/-14 st. C.

Prognozowany mróz przy gruncie, 7 grudnia 2021 nad ranem

Pogoda w Polsce. Prognoza temperatury, noc 6/7 grudnia 2021. Mapa mrozu

Powyższa prognoza jest uzależniona od trudnego do prognozowania niskiego zachmurzenia warstwowego. W przypadku jego braku ustąpienia nad ranem, mróz może być nieco lżejszy. Aktualnie w poniedziałkowy 06.12 w Suwałkach notujemy -9,3 st. C., a w Gołdapi -10,2 st. C. To dopiero wstęp do większego kilkudniowego ochłodzenia w Polsce. Kolejne noce przyniosą silny mróz na większym obszarze kraju, bo nadal będzie napływać fala arktycznego powietrza znad Skandynawii i Rosji.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Monia

I gdzie są Ci co mówili, że prognoza się zmieni i nie będzie silnego dwucyfrowego mrozu? Pięknie idealnie wstrzelony termin napływu zimnego powietrza :) Kolejny raz redakcja spisała się na medal.

06 grudzień 2021 - 19:37
Odpowiedz