| |
Zagrożenie!
Silne burze wracają do Polski. Będą ulewy i gradobicia. Wydano alert pogodowy

Silne burze wracają do Polski. Będą ulewy i gradobicia. Wydano alert pogodowy

Zgodnie z naszymi prognozami do Polski wracają silne burze, których miejscami w kolejnych dniach w różnych regionach kraju nie będzie brakować. W ciągu najbliższej doby 7/8 czerwca 2022 burze wystąpią głównie w rejonie zalegającego frontu atmosferycznego rozciągającego się nad naszym krajem z południowego zachodu przez centrum po północny wschód. Meteorolodzy wydali alerty pogodowe z 1 stopniem ostrzeżenia przed burzami. Miejscami przyniosą ulewny deszcz, liczne wyładowania atmosferyczne, a także lokalnie niewielki grad i silne porywy wiatru. Sprawdźmy, gdzie jest największe prawdopodobieństwo burz w Polsce.

Silne burze pojawią się w Polsce

Silne burze wracają do Polski, prognoza burz 7/8 czerwca 2022. Będą ulewy i gradobicia

W ciągu najbliższej doby szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych, a także lokalnie w nocy 7/8.06 miejscami wystąpią rozproszone przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z drobnym gradem. Zjawiska mogą być punktowo silne z nawalnym deszczem. Suma opadów miejscami może sięgnąć około 10-35 mm. Popada, zwłaszcza od województwa warmińsko mazurskiego i pomorskiego przez kujawsko pomorskie, łódzkie, mazowieckie po dolnośląskie, opolskie, śląskie i częściowo małopolskie. Na tym obszarze ryzyko opadów i miejscami burz jest największe.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do środowego 08.06 poranka 

Alert pogodowy, burze w Polsce 7-8 czerwca 2022. Mapa opadów

Taka suma opadów w krótkim czasie potrafi już spowodować lokalne podtopienia o czym mogliśmy się wczoraj 06.06 przekonać w Gorzowie Wielkopolskim w województwie lubuskim.

Skutki ulewy i burzy w Gorzowie Wielkopolskim, 6 czerwca 2022

Meteorolodzy w Polsce wydali ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami, jakie mogą wystąpić w naszym kraju w ciągu najbliższej doby. Zalecamy, aby sprawdzać gdzie jest burza. Początkowo będą się rozwijać izolowane komórki burzowe, a później powstaną również układy wielokomórkowe.

Prognoza burz dla Polski na 7/8 czerwca 2022

Prognoza burz w Polsce 7-8 czerwca 2022, gdzie jest burza

Komórki burzowe będą dość wolno przemieszczać się w kierunku północno wschodnim, a to lokalnie zwiększy ryzyko kumulacji sumy opadów. Lokalnie może spaść do 10-35 mm wody. IMGW w porównaniu do naszej prognozy burzowej rozszerzył ryzyko burz również na całą północno zachodnią część kraju.

Prognozy burz dla Polski według IMGW

Innym zagrożeniem będą również w rejonie burz możliwe opady drobnego gradu o średnicy do około 1-4 cm. Lokalnie odczujemy także silny wiatr, w porywach do 70 km/h. 

Startująca konwekcja nad Polską o godzinie 11:50, 7 czerwca 2022

Silne burze wracają do Polski, będą ulewy i gradobicia, 7 czerwca 2022

W kolejnych dniach, będą miejscami ponownie występować burze w Polsce. Zalecamy, aby na bieżąco śledzić nasze prognozy burzowe, w których codziennie wyznaczymy regiony najbardziej narażone na silne zjawiska. Warto również sprawdzać radar opadów, dzięki temu zobaczymy gdzie pada oraz w jakim kierunku i z jakim natężeniem przemieszczają się komórki burzowe.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!