| |
Zagrożenie!
Blisko 470 interwencji strażaków w ciągu minionej doby 10/11.06 po silnych burzach

Blisko 470 interwencji strażaków w ciągu minionej doby 10/11.06 po silnych burzach

W ciągu minionej doby 10/11.06 na znacznym obszarze kraju mieliśmy silny epizod burzowy związany z niżem i linią zbieżności znad Niemiec. W czasie wypierania powietrza polarnomorskiego przez zwrotnikowe doszło do rozwoju układu mezoskalowego z wbudowanymi superkomókami, liniami szkwałowymi z widocznymi sygnaturami bow echo. Miejscami spadł ulewny deszcz, kilkucentymetrowy grad, a lokalnie wiatr w porywach przekraczał 100 km/h.

Zanotowane wyładowania doziemne w ciągu minionej doby 10/11.06

Zanotowane wyładowania burze mapa

Z powodu nawałnic straż pożarna interweniowała prawie 470 razy - poinformował rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak. Najwięcej interwencji - prawie 330 - odnotowano w województwie pomorskim.

Dwie rozległe strefy burz. Pierwsza przechodząca przez woj. pomorskie, a druga rozwijająca się nad Niemcami, a następnie wkraczająca nad zachodnią Polskę. Dane: 10 czerwca o godz. 21:15 (czasu polskiego)

Burze 10 11 czerwca w Polsce mapa

Sporo pracy strażacy wciąż mają w powiecie chojnickim, słupskim, tłuchowskim, kościerskim i kartuskim. Na Pomorzu wiatr powalił kilkadziesiąt drzew, które tarasowały wiele dróg i szlaków kolejowych. W ponad 160 przypadkach strażacy wyjeżdżali do wypompowywania z piwnic zalanych budynków. W wyniku wczorajszych nawałnic jedna osoba została ranna. W ciągu najbliższej doby 11/12.06 również miejscami może dojść do rozwoju silnych burz. Zalecamy codzienne sprawdzanie mapy prawdopodobieństwa oraz danych radarowych.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!