| |
Zagrożenie!

Blisko 800 interwencji po burzach. Dziś 29.06 również możliwe silne zjawiska!

Zgodnie z prognozami - po krótkotrwałym upale nad Polską pojawiły się miejscami silne burze. W ciągu minionej doby 28/29.06 strażacy interweniowali blisko 800 razy. Najwięcej interwencji - 225 było w Łódzkiem – poinformował rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Interwencje strażaków dotyczyły przede wszystkim usuwania setek połamanych i powalonych przez wichurę drzew, które tarasowały ulice. Drzewa blokowały też linie kolejowe. Ponadto strażacy wypompowywali wodę z piwnic i zalanych budynków.

Zanotowane wyładowania doziemne w ciągu minionej doby 28/29.06 br.

Wyładowania atmosferyczne w Polsce. Mapa 28-29 czerwca
Nawałnice niszczyły również zabudowania. Wiatr zerwał i uszkodził dachy na 71 budynkach; w tym 46 domach mieszkalnych. Wszystkie one zostały zabezpieczone przez strażaków plandekami i foliami.

Wichury zrywały linie energetyczne. Paweł Frątczak dodał, że w środę 28.06 wieczorem w całej Polsce ponad 14 tysięcy odbiorców nie miało prądu. Najwięcej awarii było w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Łodzi, Pabianic oraz Żyrardowa. Przy usuwaniu skutków nawałnic pracowało ponad 4,5 tysiąca strażaków.

Silne burze w Polsce
Dziś 29.06 zanim zostanie wyparta bardzo ciepła i chwiejna masa powietrza z kraju, ponownie należy się liczyć z wystąpieniem nawałnic, zwłaszcza na północy, wschodzie i północnym-wschodzie, gdzie wydaliśmy 1 i 2 stopień ostrzeżenia przed zjawiskami burzowymi (sprawdź)! Zalecamy śledzenie bieżących danych meteorologicznych (burze-on-line).


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!