| |
Zagrożenie!
Silne burze na północy Polski. Pioruny uderzyły w budynki mieszkalne

Silne burze na północy Polski. Pioruny uderzyły w budynki mieszkalne

Zgodnie z naszymi prognozami, dziś 28.08 w drugiej połowie dnia zaczęły się rozwijać silne burze na wskazanych obszarach. Nawałnice przeszły m.in. nad Pomorzem Środkowym. Silny wiatr połamał drzewa, a ulewa zalała ulice i piwnice domów.

Strażacy gasili pożar po uderzeniu pioruna. Zachodniopomorscy strażacy interweniowali do tej pory ponad 200 razy, najwięcej pracy mieli w regionach świdwińskim, kołobrzeskim i koszalińskim.

Zanotowane wyładowania doziemne w ostatnich 2 godzinach

Burze nawałnice Koszalin Kołobrzeg

Pioruny uderzyły w domy w Starych Bielicach niedaleko Koszalina i we wsi Dobre. Strażacy walczą z ogniem - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin młodszy brygadier Piotr Skrzypiński ze Straży Pożarnej w Koszalinie. W Starych Bielicach od pioruna zapalił się budynek mieszkalny. W miejscowości Dobre spłonęła instalacja elektryczna w jednym z budynków.

Z Koszalina docierały zgłoszenia o podtopionych ulicach. Ulewa zalała wiele ulic, posesji i piwnic, między innymi w Kołobrzegu - powiedział kapitan Krzysztof Azierski z kołobrzeskiej Straży Pożarnej. W całym powiecie interweniowano 60 razy. Ponadto gaszono pożar domków kempingowych.

Zalecamy śledzenie danych radarowych oraz z detektorów wyładowań.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!