| |
Zagrożenie!
Silna fala upałów krąży po Europie. Temperatura przekracza 43 stopnie. Upał nasili się w Polsce

Silna fala upałów krąży po Europie. Temperatura przekracza 43 stopnie. Upał nasili się w Polsce

Kolejna w tym sezonie fala upałów przesuwa się po Europie. Temperatura lokalnie przekracza 43 stopnie C. Do najbardziej upalnych krajów należy Hiszpania i Cypr. Piekący żar z Półwyspu Iberyjskiego ponownie przesuwa się na północ i północny wschód w głąb Europy. Silny upał pojawi się znowu we Francji i Niemczech, zaczyna docierać również do zachodniej Polski. Gorąco i upalnie jest również we Włoszech, a także na Bałkanach. Generalnie, początek sierpnia na znacznym obszarze Europy przynosi iście letnią pogodę sprzyjającą odpoczynkowi nad wodą. Sprawdźmy, kiedy i gdzie upał w Polsce, będzie najsilniejszy podczas tej fali upałów.

Fala upałów przemieszcza się po Europie. Prognozowany zasięg ciepłego powietrza napływającego na wysokości 1,5 km, 4 sierpnia 2022

Silna fala upałów krąży po Europie, temperatura w sierpniu 2022 przekracza 43 stopnie C.

Aktualnie największe upał jest notowany na południu Europy, zwłaszcza w Hiszpanii. W środkowej części tego kraju na południowy zachód od Madrytu, w mieście Talavera De La Reina zanotowano aż 43,1 st. C. Temperatury przekraczające 40 st. C. są notowane również na Cyprze. Fale upałów w Hiszpanii z krótkimi przerwami trwają od wielu tygodni.

Upał zanotowany w Europie, 3 sierpnia 2022. Dane: Ogimet

Upał notowany w Europie, początek sierpnia 2022

Żar lejący się z nieba przesuwa się z Hiszpanii nad Francję i Niemcy. Temperatura w tych krajach wzrośnie miejscami do 30-39 st. C. Upał w tym czasie zostanie zanotowany również w Szwajcarii i oczywiście nadal we Włoszech.

Prognozowany upał we Francji, 4 sierpnia 2022

Fala upałów w Europie, prognoza temperatury we Francji 4 sierpnia 2022

Fala upałów z zachodniej Europy przesuwa się systematycznie na wschód sięgając już zachodniej Polski. Jednocześnie na zachodzie kontynentu w kolejnych dniach ponownie pojawi się chłodny front atmosferyczny z burzami i opadami deszczu. Upał będzie dość szybko spychany na wschód i południowy wschód Europy.

Fala upałów w zachodniej Europie. Prognozowana temperatura w Niemczech, 4 sierpnia 2022

Fala upałów w Europie, prognoza temperatury w Niemczech, 4 sierpnia 2022

Umiarkowany upał w tym tygodniu pojawi się przejściowo także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, gdzie osiągnie 30-36 st. C. Wysokie letnie temperatury, będą również w krajach bałkańskich.

Prognozowany upał na Bałkanach oraz we Włoszech, 4 sierpnia 2022

Prognoza upału we Włoszech, 4 sierpnia 2022

Bardzo upalnie zapowiada się w Polsce czwartek 04.08 i piątek 05.08, gdy temperatura w wielu regionach wzrośnie do 30-37 st. C. Wyjątkowo upalnie, będzie szczególnie w zachodniej połowie kraju.

Prognozowany upał w Polsce, czwartek 4 sierpnia 2022

Silny upał w Polsce, kiedy najcieplej, prognoza sierpień 2022

Fala upałów, będzie odczuwalna także w Grecji i innych krajach basenu Morza Śródziemnego. Temperatura na Półwyspie Bałkańskim wzrośnie w tym tygodniu do około 30-39 st. C.

Fala upałów w Grecji i na Półwyspie Bałkańskim, prognoza temperatury 5 sierpnia 2022

Ostatnim dniem upału w Polsce podczas tej fali upałów, będzie sobota 06.08, gdy jeszcze miejscami na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, temperatura osiągnie lub przekroczy 30 st. C. Najnowsze prognozy wskazują jednak, że dni gorące i upalne do Polski w sierpniu będą jeszcze wielokrotnie powracać. Będzie o tym informować w stosownym czasie wraz z ustabilizowaniem prognoz. Obecną falę upałów w Polsce zakończy przejście chłodnego frontu atmosferycznego między 5/6 sierpnia. Opadom miejscami mogą towarzyszyć dość silne burze.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
UwU

No akurat taka pogoda w sierpniu... Nie mogła być w lipcu... Czyli rozumiem, że we wrześniu dzieci będą chodziły do szkoły w krótkich spodenkach i sukienkach?!

05 sierpień 2022 - 08:30
Odpowiedz