| |
Zagrożenie!
Sebastian. Były cyklon tropikalny wpłynie na pogodę w Polsce

Sebastian. Były cyklon tropikalny wpłynie na pogodę w Polsce

Media od kilku dnia znowu straszą, bo podłapały, że Sebastian, były cyklon tropikalny wpłynie na pogodę w Polsce. Nie jest to sytuacja nadzwyczajna, bowiem przykładów byłych cyklonów tropikalnych, będących czasami wcześniej huraganami i docierającymi do Polski w ciągu roku w formie zwykłego niżu nie brakuje.

Prognozowany układ baryczny w czwartek 28 listopada o godz. 13:00

Cyklon Sebastian Pogoda Prognoza Pogody

Jutro 28.11 Sebastian znajdzie się nad Danią. Jego centrum o godz. 13:00 prognozowane jest dokładnie nad tym krajem. Z cyklonem związany jest front okluzji, który najbliższej nocy 27/28.11 z zachodu na północny wschód kraju, przyniesie miejscami słabe przelotne opady deszczu. 

Prognozowane przemieszczenie rodzaju stref opadów, miedzy 27 listopada, a 1 grudnia br.

Pogoda cyklon Sebastian prognoza pogody

Ex-Sebastian w ciągu kolejnej doby 28/29.11, będzie wędrował znad Danii przez południową Szwecję i Bałtyk w kierunku Estonii, gdzie w zasadzie się wypełni. W tym czasie nadal miejscami może przynieść w kraju przelotne opady deszczu, ponadto chwilami nasili się wiatr, zwłaszcza 29 listopada na północy, w centrum i na zachodzie kraju. Do tego dnia temperatura będzie utrzymywać się powyżej normy.

Dopiero po przejściu Sebastiana, pod koniec listopada otworzy się droga do adwekcji chłodnego powietrza z północy, dlatego około 30 listopada z upływem dnia, wraz ze spadkiem temperatury miejscami opady deszczu przejdą w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Jest szansa, że gdzieniegdzie do końca dnia zdoła się wtedy zabielić.

Reasumując, przed nami do 29 listopada nic nadzwyczajnego. Typowa pogoda charakterystyczna dla cyrkulacji strefowej, dopiero pod koniec miesiąca napłynie chłodniejsze powietrze, co będzie zapowiedzią chłodniejszego początku grudnia. Miejscami może wtedy popadać deszcz ze śniegiem i śnieg.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!