| |
Zagrożenie!
Ścieki z Warszawy znowu popłyną do Wisły. Z powodu fali wezbraniowej musi być zdemontowany rurociąg na moście pontonowym

Ścieki z Warszawy znowu popłyną do Wisły. Z powodu fali wezbraniowej musi być zdemontowany rurociąg na moście pontonowym

Rozwiązania tymczasowe nigdy nie będą trwałe. Przekonają się o tym ponownie władze Warszawy, bo ścieki z lewobrzeżnej Warszawy przez około 2 tygodnie będą ponownie wpadać do Wisły. Wszystko przez ulewne opady deszczu związane z niżem Gisela. W ich wyniku jest prognozowana fala wezbraniowa na Wiśle. Z tego powodu konieczne będzie rozprowadzenie mostu pontonowego i demontaż znajdującego się na nim rurociągu przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka".

Ścieki z Warszawy ponownie popłyną do Wisły. Miejsce zrzutu ścieków z lewobrzeżnej stolicy Polski

Ścieki do Wisły ponownie połyną z Warszawy, to skutki fali wezbraniowej na Wiśle

Operacja demontażu rozpocznie się dziś 14 października, bo rosnący stan wody zagraża konstrukcji. Prognozy dotyczące stanu wody dla tego odcinka Wisły są złe. Fala na Wiśle w Warszawie w miejscu tymczasowego rurociągu może mieć 380 cm lub więcej. Po przejściu fali ponownie na moście pontonowym zostanie zamontowana konstrukcja rurociągu.

Montaż rurociągu na moście pontonowym w Warszawie

Tymczasem trwają prace nad przygotowaniem przebiegu rurociągu pod dnem Wisły. Jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć się przewiert. Kolejnym etapem będzie drugi przewiert. Cały alternatywny układ przesyłowy ma być gotowy w ciągu 24 miesięcy! Wygląda więc na to, że sytuacja z montażem i demontażem tymczasowego rurociągu na moście pontonowym jeszcze kilka razy może się powtórzyć.

DobraPogoda24, MPWiK Warszawa


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!