| |
Zagrożenie!
Satelity Starlink Falcon 9 nad Polską. Godziny przelotów dziś 24 kwietnia 2020

Satelity Starlink Falcon 9 nad Polską. Godziny przelotów dziś 24 kwietnia 2020

Trwa realizacja projektu Starlink przez SpaceX zarządzany przez Elona Muska. Program zakłada umieszczenie na orbicie przez rakiety Falcon 9 co najmniej kilkunastu tysięcy satelitów Starlink. Nieoficjalnie mówi się, że ich liczba może być większa. Mają one zapewnić dostęp do internetu z każdego miejsca na Ziemi. Plan ten niepokoi astronomów. Twierdzą oni, że satelity Starlink zanieczyszczą niebo i uniemożliwią poprawne obserwacje astronomiczne z powierzchni Ziemi.

Satelity Starlink nad Polską. 24 kwietnia 2020, godzina 20:29

Satelity Starlink nad Polską godziny przelotów dziś 24 kwietnia 2020 SpaceX Elon Musk pociąg Muska

Satelity Starlink nazywane również pociągiem Muska przelatują nad Polską. Ich pozycje, miejsce i godziny przelotu można śledzić na specjalnej stronie.

Dziś 24 kwietnia 2020 również nad Polską przelecą satelity Starlink. Pierwszy przelot 62 satelitów blisko siebie czeka nas o godzinie 20:29. Satelity będą się przemieszczać z północnego zachodu na południowy wschód. Powinny być widoczne (w przypadku braku dużego zachmurzenia) nad południowym horyzontem, zwłaszcza nad południowo wschodnią Polską, bo nad tymi dzielnicami kraju zapadnie już noc.

Satelity Starlink nad Polską. 24 kwietnia 2020, godzina 20:41

Satelity Starlink nad Polską godziny przelotów dziś 24 kwietnia 2020

Kolejny przelot 41 satelitów Starlink nastąpi o godzinie 20:41. Trajektoria przelotu będzie przebiegać nad północną Polską. Jeśli zachmurzenie nie stanie na przeszkodzie, to będą dobrze widoczne, zwłaszcza z Podlasia, Lubelszczyzny i Mazowsza.

Jeśli chcecie zaplanować obserwację przelotu satelitów Starlink nad Polską, to należy wejść na stronę james.darpinian.com. Po zlokalizowaniu Waszego położenia ujrzycie godziny przelotów. Można dokładnie sprawdzić, kiedy, gdzie i o której godzinie przelecą satelity Starlink. Bardzo pomocna jest funkcja 3D obrazująca przelot.

Przelot satelitów Starlink nad Podkarpaciem

 Film z przelotu satelitów Starlink nad Podkarpaciem

DobraPogoda24, James Darpinian


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!