| |
Zagrożenie!
W najbliższych tygodniach zacznie się zwiększać ruch lotniczy nad Polską. Smug kondensacyjnych zasłaniających niebo będzie więcej

W najbliższych tygodniach zacznie się zwiększać ruch lotniczy nad Polską. Smug kondensacyjnych zasłaniających niebo będzie więcej

Od drugiej połowy marca drastycznie spadła liczba połączeń lotniczych. Dzięki temu mogliśmy często podziwiać niebo zupełnie pozbawione smug kondensacyjnych, z których w sprzyjających warunkach atmosferycznych tworzą się wysokie chmury pierzaste. Sytuacja zacznie się zmieniać w najbliższych tygodniach, bo od dziś 16 czerwca 2020 wraca możliwość realizowania lotów międzynarodowych w ramach Unii Europejskiej. Decyzję w tej sprawie ogłosił w zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki. Niektórzy przewoźnicy zapowiedzieli, że uruchomią regularne rejsy międzynarodowe w najszybszym możliwym terminie.

Wracają regularne połączenia lotnicze z Polski do krajów UE. Na niebie zacznie przybywać smug kondensacyjnych 

Powrót regularnych połączeń lotniczych w Polsce czerwiec 2020

Od 17 czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z usług linii Wizzair. Wczoraj 15.06 przywrócenie międzynarodowej siatki połączeń ogłosił Ryanair. Regularne operacje zostaną wznowione pierwszego lipca, aczkolwiek już w ostatnim tygodniu czerwca pojawią się loty na niektórych trasach.

Nadal czekamy na decyzję Polskich Linii Lotniczych LOT. W ubiegłym tygodniu w czasie konferencji premier Mateusz Morawiecki mówił, że narodowy przewoźnik będzie potrzebować czasu, aby przygotować siatkę połączeń w systemie rezerwacyjnym. Z informacji przekazywanych przez samego przewoźnika wynika, że decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona w tym tygodniu, a loty mogą zostać wznowione jeszcze w czerwcu.

Ruch lotniczy nad Polską. 16 czerwca 2020 o godzinie 07:53. Dane: Flightradar24 

Ruch lotniczy nad Polską zacznie się zwiększać wracają regularne połączenia lotnicze

Powrót na polskie lotniska ogłosiły takie linie, jak Emirates, KLM, Air France, czy Lufthansa. Na razie podróże lotnicze będą możliwe tylko po krajach Unii Europejskiej. Ponadto, od wczoraj 15.06 swobodnie można wjechać między innymi do Chorwacji, Francji, Niemiec, Belgii czy Grecji. Dziś 16.06 granice otworzy Austria. Nadal nie wiadomo, kiedy będziemy mogli regularnie latać między kontynentami. 

Porównanie ruchu lotniczego nad Europą, między 20 stycznia, a 15 czerwca 2020 o godzinie 15:00 UTC

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!