| |
Zagrożenie!
Superksiężyc. „Różowa” największa pełnia Księżyca w tym roku. Noc 7/8 kwietnia 2020

Superksiężyc. „Różowa” największa pełnia Księżyca w tym roku. Noc 7/8 kwietnia 2020

Przed nami spektakularne zjawisko. Już najbliższej nocy 7/8 kwietnia 2020 zobaczymy największy i najjaśniejszy Księżyc w pełni w ciągu całego roku. Apogeum pełni „różowegoSuperksiężyca przypadnie o godzinie 20:10, gdy Księżyc od Ziemi będzie dzielił dystans 28 tysięcy km bliższy od średniej. Z tego powodu Księżyc w nocy będzie o około 32% jaśniejszy i około 14% większy.

Najbliższa i największa odległość Księżyca w czasie pełni od Ziemi w 2020 roku

Różowa pełnia Superksiężyca największa pełnia w roku noc 7/8 kwietnia 2020

Kwietniowa nazwa Pełni Różowego Księżyca odnosi się do kwitnących kwiatów z Ameryki Północnej. To oznacza, że Księżyc tak naprawdę nie zmieni koloru w nocy.

Teorie spiskowe głoszą, że w czasie najbliższego zbliżenia Księżyca do Ziemi zwiększa się prawdopodobieństwo niszczycielskich zjawisk, takich jak trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów. Do tej pory nie zostało to potwierdzone w badaniach naukowych.

Zachęcamy do obserwacji i robienia zdjęć pełni różowego Superksiężyca, zwłaszcza, że warunki w nocy 7/8 kwietnia na przeważającym obszarze Polski będą doskonałe. 

Prognozowana wielkość ogólnego zachmurzenia o godzinie 23:00, 7 kwietnia 2020. ICM UM

Różowa pełnia Superksiężyca największa pełnia noc 7/8 kwietnia 2020 pogoda zachmurzenie

Trochę więcej chmur wysokich w ciągu nocy zgromadzi się na północy, ale nie będą one przeszkadzać w obserwacji. Na pozostałym obszarze kraju praktycznie bezchmurnie, tylko lokalnie, głównie na Dolnym Śląsku możliwe mgły.

DobraPogoda24, NASA, ICM UM


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!