| |
Zagrożenie!
Rosjanie podali pogodę długoterminową na zimę 2021/2022. Zaskakująca prognoza pogody

Rosjanie podali pogodę długoterminową na zimę 2021/2022. Zaskakująca prognoza pogody

Rosyjscy meteorolodzy opublikowali najnowszą pogodę długoterminową na zimę 2021/2022. Czy fani zimy, będą mieć powody do zadowolenia, bo będzie siarczysty mróz i śnieżyce, a może będzie to zima stosunkowo ciepła i mało śnieżna? Prognoza pogody wskazuje jednoznaczny trend i charakterystykę dominującego typu pogody w czasie nadchodzącej zimy. Jest to szczególnie ważne dla wielu osób, aby odpowiednio przygotować się do szczytu sezonu grzewczego.

Rosyjska pogoda długoterminowa na zimę 2021/2022. Prognoza pogody zapowiada mróz i śnieg, ale zaskakuje

Rosyjska pogoda długoterminowa na zimę 2021/2022

Pogoda na zimę została opublikowana przez rosyjskie Centrum Hydrometeorologiczne. Głos w sprawie prognozy zabrał Władimir Tiszczenko, szef działu długoterminowej prognozy pogody. Jak zapewnia, tego typu prognozy mają sprawdzalność na poziomie 58-81%.

Oczekuje się, że zima w grudniu w Rosji, w większości Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego, na południu Uralskiego Okręgu Federalnego oraz w południowo zachodnich i centralnych regionach Syberyjskiego Okręgu Federalnego, będzie mroźna z temperaturą poniżej normy wieloletniej.

Prognozowane prawdopodobieństwo anomalii temperatury, grudzień 2021

Pogoda długoterminowa na zimę 2021/2022 prognoza rosyjskich meteorologów. Jaka pogoda będzie w grudniu 2021

Z kolei w styczniu, temperatura powyżej normy średniej miesięcznej temperatury jest spodziewana na północy Syberyjskiego Okręgu Federalnego i na zachodzie Jakucji. W Czukockim Okręgu Autonomicznym i na wybrzeżu Morza Ochockiego przewiduje się średnią temperaturę poniżej normy. Ponadto średnia temperatura powietrza powyżej normy spodziewana jest w większości Uralskiego Okręgu Federalnego i na zachodzie Syberyjskiego Okręgu Federalnego.

Prognozowane prawdopodobieństwo anomalii temperatury, styczeń 2022

Pogoda na zimę 2021/2022. Prognoza Rosjan na styczeń 2021

W lutym temperatura w Rosji ma być powyżej średniej miesięcznej, zwłaszcza na zachodzie Centralnego i Północno Zachodniego Okręgu Federalnego i na północy Jakucji. Luty w większości Rosji ma być cieplejszy niż w zeszłym roku, z wyjątkiem regionów Dalekowschodniego Okręgu Federalnego, gdzie ma być zimniej niż zwykle.

Prognoza prawdopodobieństwa anomalii temperatury, luty 2022

Pogoda długoterminowa na zimę, prognoza rosyjska. Temperatura w lutym 2022

Zima w okresie grudzień-luty ma być generalnie mroźna w Rosji, co ma mieć związek z dominacją antycyklonów, czyli obszarów wyżowych, w których powietrze szybko się wychładza. To trwałe układy, które mogą przez wiele tygodni w różnych obszarach Rosji przynosić monotonną pogodę, często słoneczną, ale mroźną. Miejmy nadzieję, że jeden z takich trwalszych wyżów nie zbliży się do Polski, bo wtedy także u nas pojawiłaby się fala siarczystego mrozu.

Wśród bardzo mroźnych miast, jak co roku będzie Jakuck

Mimo, że zima ma być w Rosji mroźna, to raczej nie będą to fale ekstremalnie niskich temperatur. Będą również okresy zdecydowanie cieplejsze. Na ogół ma to być jednak zima cieplejsza od poprzedniej, gdy notowano największą falę mrozu od kilkunastu lat.

Rosyjska pogoda na zimę w Europie

Rosyjscy meteorolodzy odnieśli się również do pogody na zimę dla Europy, szczególnie tej części w pobliżu Rosji. Na ogół spodziewają się zimy zbliżonej do normy. To oznacza, że będą zarówno okresy chłodniejsze z mrozem i śniegiem, jak również cieplejsze. Na ogół jednak bez ekstremalnych długotrwałych zjawisk. Nie ma to więc być zima bardzo mroźna i śnieżna, jak również bardzo ciepła. Norma oznacza, że musimy się spodziewać zimy bardzo urozmaiconej. Na pewno pogoda nie pozwoli nam się nudzić.

DobraPogoda24.pl, Meteoinfo.ru


Komentarze
Wiktor

Miejmy nadzieję, że wyż rosyjski pokaże siłę i będzie zima taka jaka powinna być . Podobno wyż syberyjski może do Polski sprowadzić Mrozy i to bardzo dobra wiadomość . Zima powinna być zimą śnieg i mróz do 50 mrozu i takiej ja kibicuje . ❤️❤️❤️

21 październik 2021 - 12:36
Odpowiedz