| |
Zagrożenie!
Rosja wprowadzi całkowity zakaz połowu morskich zwierząt

Rosja wprowadzi całkowity zakaz połowu morskich zwierząt

Decyzja rosyjskiego Ministerstwa Przyrody o całkowitym zakazie połowu morskich zwierząt jest zaskakująca, gdyż Rosja na ogół nie stawia na ochronę środowiska. Niewykluczone, że jest to wynik nacisku działaczy Greenpeace, którzy od kilku lat organizowali akcje edukacyjne i happeningi w obronie delfinów, orek, wielorybów, fok i innych zwierząt morskich.

Rosja zakaz połowu zwierząt morskich

Jedną z przyczyn podjęcia takiej decyzji w resorcie przyrody, bez wątpienia był skandal z tak zwanym „więzieniem dla wielorybów”. Jak ujawnili działacze Greenpeace, w Kraju Nadmorskim na rosyjskim Dalekim Wschodzie funkcjonowały baseny, w których trzymano zwierzęta będące pod ochroną, aby je sprzedawać odbiorcom w Chinach. Organizacja udaremniła między innymi przemyt 13 orek.

Zgodnie z obowiązującymi w Rosji przepisami, prawo połowu delfinów, orek, wielorybów i fok mają jedynie miejscowe narody, tradycyjnie wykorzystujące mięso i skóry tych zwierząt w gospodarstwie domowym. O specjalne zgody mogą występować także naukowcy prowadzący badania. Według radia Echo Moskwy, w 2020 roku nie będzie już wyjątków.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!