| |
Zagrożenie!
Przymrozki wrócą w nocy. Temperatura w Polsce spadnie do -4 stopni. W tych regionach będzie najzimniej

Przymrozki wrócą w nocy. Temperatura w Polsce spadnie do -4 stopni. W tych regionach będzie najzimniej

Strefa frontowa, która ostatniej doby w wielu regionach Polski przyniosła opady deszczu, a w górach również śniegu aktualnie znajduje się nad wschodnim pasem kraju, od Mazur i Podlasia po Małopolskę i Podkarpacie. Miejscami w nocy jeszcze tutaj przyniesie opady, które ostatecznie z tej strefy zanikną w niedzielę 06.11 w ciągu dnia. Z kolei na zachodzie i południowym zachodzie kraju dostajemy się pod wpływ klina wyżowego. Nocne przejaśnienia i rozpogodzenia będą sprzyjać spadkowi temperatury i znowu miejscami zanotujemy przymrozki. Temperatura miejscami spadnie do około -4/0 st. C., zwłaszcza przy gruncie. Sprawdźmy, gdzie noc będzie najzimniejsza.

Zasięg zachmurzenia frontowego i obszar klina wyżowego z rozpogodzeniami nad Polską i zaznaczonym regionem narażonym szczególnie na przymrozki przed nastaniem nocy. Dane: Eumetsat, godzina 17:15, 5 listopada 2022

W nocy wrócą przymrozki, temperatura w Polsce spadnie do -4 stopni, noc 5/6 listopada 2022

Na powyższym kompozytowym zdjęciu satelitarnym doskonale jest widoczny obszar przejaśnień i rozpogodzeń na zachodzie Polski za strefą frontową zalegającą na wschodzie kraju. Właśnie na tym obszarze, zwłaszcza na południowym zachodzie pojawią się warunki do wystąpienia przymrozków.

Prognozowany obszar klina wyżowego nad Polską o godzinie 01:00, 6 listopada 2022

Nocne przymrozki pojawią się w Polsce, mapa ciśnienia i temperatury 5/6 listopada 2022

Nocna radiacja przy słabym wietrze i możliwej inwersji spowoduje, że temperatura szczególnie na Dolnym Śląsku spadnie miejscami do -4/-2 st. C., zwłaszcza przy gruncie.

Prognozowane przymrozki na południowym zachodzie Polski, 6 listopada 2022 nad ranem

Nocne przymrozki, mapa temperatury w Polsce, 6 listopada 2022

Obszar niewielkich przymrozków do -1 st. C. może być większy, bo punktowo taka temperatura będzie możliwa również na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce po Kujawy i południe województwa zachodniopomorskiego. Spadek temperatury w tych regionach może być jednak blokowany, gdyż miejscami, zwłaszcza między Wielkopolską i Kujawami rozwinie się mgła z niskim zachmurzeniem.

Prognozowane przymrozki na zachodzie i południowym zachodzie Polski, 6 listopada 2022 nad ranem

Prognoza przymrozków w Polsce, noc 5-6 listopada 2022

Chłodna noc szczególnie nad ranem spowoduje powrót ujemnej anomalii w tej części dnia w Polsce. Średnia dobowa temperatura nadal będzie jednak dodatnia.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 6 listopada 2022 o godzinie 07:00

Gdzie będą przymrozki w Polsce, prognoza anomalii temperatury 6 listopada 2022

Nieliczne przymrozki w Polsce o ograniczonym zasięgu, w pierwszej połowie listopada będą powracać, ale nadal zjawisko nie będzie częste. Sytuacja zacznie się zmieniać od około połowy miesiąca lub w trakcie drugiej połowy listopada. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!