| |
Zagrożenie!
Przymrozki sięgną Polski. Niż Udo namiesza w pogodzie. Spadnie śnieg i krupa śnieżna

Przymrozki sięgną Polski. Niż Udo namiesza w pogodzie. Spadnie śnieg i krupa śnieżna

Ostanie dni bardzo nas rozpieszczały, bo temperatury w Polsce w wielu regionach przekroczyły 20-24 st. C., ale niestety do kraju z zachodu i północnego zachodu wkracza głębsze ochłodzenie, które na kilka dni sprowadzi niż Udo. Spodziewamy się miejscami wystąpienia przymrozków i to nie tylko przy gruncie. Zimne będą szczególnie noce, a także wieczory i poranki. Lokalnie spadnie również krupa śnieżna, punktowo poprószy śnieg, a nieco więcej śniegu spadnie w górach. Oczywiście powrotu zimowej pogody na nizinach nie musimy się obawiać.

Prognozowana adwekcja arktycznego powietrza do Polski, 26 kwietnia 2023

Niż Udo namiesza w pogodzie, będzie ochłodzenie i przymrozki w Polsce, prognoza 26-27 kwietnia 2023

Nad Polskę minionej doby wkroczył chłodny front atmosferyczny, który bardzo wolno przesuwa się na wschód kraju, dlatego nie od razu wszędzie odczuwamy ochłodzenie. Spadek temperatury obejmie niemal cały kraj we wtorek 25.04, gdy chłodny front ze strefą opadów będzie zalegał na wschodzie z tendencją przesuwania na wschód i północny wschód. Wyjątkiem będą jeszcze dzielnice północno wschodnie, zwłaszcza Podlasie, gdzie tuż przed opadami zanotujemy kilkanaście st. C.

Prognozowane ochłodzenie w Polsce. Przewidywane temperatury, 26 kwietnia 2023

Ochłodzenie i przymrozki w Polsce, niż Udo sprowadzi arktyczne powietrze, 26 kwietnia 2023

Chłodno zapowiada się środa 26.04 w całej Polsce, bo temperatury maksymalne mogą sięgnąć przeważnie 5-11 st. C. Będzie to więc spore ochłodzenie, zwłaszcza, że obecnie temperatury miejscami jeszcze przekraczają 20 st. C. Dodatkowo miejscami w rejonie nocnych przejaśnień i rozpogodzeń wrócą przymrozki szczególnie przy gruncie, ale i lokalnie na standardowej wysokości 2m, zwłaszcza w nocy z 26/27 i 27/28 kwietnia. 

Prognozowane przymrozki w Polsce, 27 kwietnia 2023

Przymrozki sięgną Polski, spadnie krupa śnieżna i śnieg, prognoza temperatury 27 kwietnia 2023

Chłodną masę powietrza arktycznego za frontem chłodnym ściągnie do kraju niż Udo, który przesuwając się nad Skandynawia i kręcąc odwrotnie do wskazówek zegara zaciągnie arktyczną masę powietrza wprost do środkowej Europy, ponadto przyniesie również śnieżyce szczególnie między Norwegią i Szwecją.

Prognozowane rozproszone konwekcyjne opady w powietrzu arktycznym w Polsce o godzinie 14:00, 27 kwietnia 2023

Krupa śnieżna i przymrozki w Polsce, prognoza opadów 27 kwietnia 2023

W napływającym powietrzu arktycznym w Polsce pojawią się lokalne przelotne opady nie tylko deszczu, ale punktowo również krupy śnieżnej i być może śniegu, który będzie topnieć zaraz po opadach np. 27 kwietnia szczególnie na północy. Śnieg popada szczególnie w górach, zwłaszcza w Tatrach i to niebawem, bo już najbliższej doby. Późnego ataku zimy na nizinach nie będzie wbrew niektórym medialnym zapowiedziom.

Prognoza przymrozków w Polsce, 28 kwietnia 2023

Niż Udo ściągnie powietrze arktyczne i będą przymrozki, prognoza temperatury 28 kwietnia 2023

Ochłodzenie będzie szczególnie uciążliwe w Polsce między 26-27 kwietnia, ale później temperatury w Polsce zaczną w ciągu dnia rosnąć i ponownie w wielu regionach zanotujemy wiosenne wartości na poziomie kilkunastu st. C. Spadek temperatury nie będzie więc długotrwały, a ograniczy się tylko do kilku dni, jedynie okres miejscami występujących nocnych przymrozków może się nieco przedłużyć. 

Prognozowana temperatura powietrza i jego adwekcja do Polski i Europy na wysokości 1,5 km, od 24 kwietnia, do 2 maja 2023

Krótkie ochłodzenie potwierdza powyższa prognoza napływu powietrza. Chłodno będzie szczególnie w całej Polsce między 26-27 kwietnia, ale w kolejnych dniach na coraz większym obszarze kraju wrócimy do temperatur co najmniej kilkunastu st. C. w ciągu dnia i to na znacznym obszarze kraju. Wegetacja wiosenna nadal będzie kontynuowana. Prognozy na majówkę obecnie klarują się i wkrótce przedstawimy wstępne realne wyliczenia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!