| |
Zagrożenie!
Przymrozki będą częste. Temperatury załamią Polaków. Silne ochłodzenie wkroczy z północy

Przymrozki będą częste. Temperatury załamią Polaków. Silne ochłodzenie wkroczy z północy

W ostatnich tygodniach warunki pogodowe przyzwyczaiły nas do wysokich temperatur, ale wiele wskazuje na to, że wkroczy do Polski pierwsze poważne i silne jesienne ochłodzenie. Z północy napłynie chłodne powietrze arktyczne i drugą połowę października rozpoczniemy od silnego podmuchu zimna. Noce zaczną przynosić częste przymrozki. Poranki będziemy musieli rozpoczynać od skrobania szyb w samochodach, ponadto rozpocznie się sezon grzewczy. Mamy najnowsze prognozy temperatur.

Silne ochłodzenie wkroczy do Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie za okres między 16-18 października 2023

Silne ochłodzenie i częste przymrozki w Polsce druga połowa października 2023 rozpocznie się sezon grzewczy

Najbliższa sobota 14 października będzie ostatnim ciepłym dniem w Polsce przed załamaniem temperatury i wtargnięciem do kraju poważnego ochłodzenia. Po przejściu chłodnego frontu w całym kraju temperatury spadną w najbliższą niedzielę 15 października. Zamiast ponad 20 st. C. w dzień, to będziemy już notować 7-12 st. C., a nocami, zwłaszcza w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń zaczną powracać przymrozki i to nie tylko przy gruncie, ale także coraz częściej na wysokości 2m.

Przechodzący cyklon nad Skandynawią zaciągnie zimne powietrze i skieruje z północy w głąb Europy w tym do Polski. Prognozowane położenie o godzinie 02:00, 15 października 2023

Cyklon sprowadzi silne ochłodzenie do Polski, będą częste przymrozki, temperatura załamie Polaków druga połowa października 2023

Przy napływie zimnego powietrza i pojawieniu się stref wilgoci zaczną się pojawiać w wielu regionach Europy już nie tylko opady deszczu, ale także deszczu ze śniegiem i śniegu. W Polsce śnieg ponownie może spaść w górach. Pierwsze opady śniegu na nizinach jeszcze stoją pod znakiem zapytania. Wygląda na to, że to znaczne ochłodzenie nie będzie krótkotrwałe i potrwa co najmniej tydzień lub kilka dni dłużej na co wskazuje trend temperaturowy wyraźny szczególnie do 22 października.

Ochłodzenie obejmie Polskę. Prognozowane temperatury na przykładzie Krakowa do 27 października 2023

Silne ochłodzenie i przymrozki w Polsce, do kiedy ochłodzenie w drugiej połowie października 2023

Po wielu dniach dominacji dodatniej anomalii temperatury na mapach pojawi się kolor niebieski wskazujący na średnie temperatury poniżej normy. Mimo jednak spodziewanego ochłodzenia, dotychczasowe dni października zbudowały na tyle istotną dodatnią anomalię, że około 21 października po uwzględnieniu danych od początku miesiąca w skali całego kraju nadal ma być jeszcze dodatnia na poziomie około 1 st. C. powyżej normy.

Prognozowane przymrozki w Polsce około 17 października 2023

Przymrozko wrócą do Polski, będzie silne ochłodzenie prognoza temperatury w Polsce 17 października 2023

Pierwszy raz w tym sezonie trzeba będzie częściej sięgać po skrobaczki do szyb i cieplejsze ubrania. Automatyczne systemy grzewcze w naszych domach zaczną się coraz częściej uruchamiać. Przed nadejściem ochłodzenia warto więc wykonać już ostatnie prace jesienne w ogrodach i przygotować działki na nadejście pory chłodnej.

Silne ochłodzenie w Polsce. Wstępnie prognozowane ujemne temperatury, 21 października 2023

Silne ochłodzenie i mróz w prognozach dla Polski 21 października 2023

Zwróćmy również uwagę na fakt możliwości wystąpienia ujemnych temperatur już tylko nie przy gruncie, ale także powszechnie na standardowej wysokości 2m. W prognozach bieżących wskażemy, jakie będą faktyczne temperatury minimalne i maksymalne, bo będą często uzależnione od wielkości zachmurzenia.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!