| |
Zagrożenie!
Przez Polskę przejdzie silny front. Będą burze, wichury i ulewy. Załamanie pogody przełamie antycyklon

Przez Polskę przejdzie silny front. Będą burze, wichury i ulewy. Załamanie pogody przełamie antycyklon

Odliczamy już godziny, jakie dzielą nas od silnego załamania pogody. Obszar dominacji antycyklonu nad Polską przełamie głęboki cyklon z frontem atmosferycznym, jaki między 17-18 lutego 2023 przyniesie burze, wichury i ulewny deszcz. Silny front będzie się nasuwał z północnego zachodu w kierunku południowo wschodnim. W wielu regionach wystąpią opady deszczu, ponadto spodziewamy się wystąpienia silnego wiatru zagrażającego życiu i mieniu, zwłaszcza, że niewykluczone jest liniowe pasmo konwekcyjne z wbudowanymi burzami.

Nadciągający front z widocznym obszarem cyklonu zbliżającym się do Europy. Dane satelitarne Eumetsat z godziny 10:00, 16 lutego 2023

Silny front przejdzie przez Polskę, będą burze, wichury i ulewy. Prognoza opadów 17-18 lutego 2023

Aktualnie nad Polską mamy jeszcze obszar wyżowy związany z odsuwającym się antycyklonem na południe Europy. Dzięki temu w tym tygodniu odczuwamy przedwiośnie z temperaturami maksymalnymi w wielu regionach kraju przekraczającymi 7-14 st. C. Na aktualnym zdjęciu satelitarnym widać jednak już nadciągające zmiany, a konkretnie możemy zauważyć obszar cyklonu z frontami atmosferycznymi sunącymi na wschód i południowy wschód Europy.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 04:00, 17 lutego 2023

Silny front przyniesie w Polsce burze, wichury i ulewy. Załamanie pogody nadciągnie z zachodu, prognoza opadów 17 lutego 2023

Już w czwartek 16.02 późnym popołudniem i wieczorem do północnej i północno zachodniej Polski wkroczy pierwszy z frontów atmosferycznych, ale będzie on jeszcze słaby i mało aktywny. W ciągu najbliższej doby rozproszone opady deszczu z nim związane będą wędrować w głąb kraju na południowy wschód.

Prognozowane załamanie pogody z zasięgiem frontu atmosferycznego i opadami w Polsce, do godziny 16:00, 17 lutego 2023

Burze, wichury i ulewy w prognozach, wkroczy silny front do Polski, mapa opadów 17 lutego 2023

Główne załamanie pogody rozpocznie się z upływem popołudnia w piątek 17.02, gdy do północno zachodniej Polski wkroczy aktywny, silny front atmosferyczny. Z upływem kolejnych godzin będzie wędrował w głąb kraju na południowy wschód, przy czym najwięcej opadów przyniesie na obszarze, od wybrzeża przez Kujawy, Warmię, Mazury, po Mazowsze, Lubelszczyznę i Podlasie.

Prognozowany zasięg frontu i opadów w Polsce, do godziny 19:00, 17 lutego 2023

Antycyklon ustąpi i wkroczy silny front, będą burze, wichury i ulewy, prognoza opadów 17 lutego 2023 wieczorem

W obszarze frontowym lub tuż za nim napłynie chwiejniejsza masa powietrza i mogą się pojawić warunki do rozwoju burz. Niektóre prognozy wskazują powstanie liniowych formacji konwekcyjnych z wbudowanymi burzami. W ich rejonie wiatr będzie silny z krótkotrwałym, ale intensywnym deszczem. Punktowo nie można wykluczyć drobnego gradu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 17 lutego 2023

Załamanie pogody obejmie Polskę, przejdzie silny front z wichurami, burzami i ulewnym deszczem, mapa opadów 17 lutego 2023

Za frontem uderzy wichura szczególnie silna w północnej połowie kraju. W nocy na sobotę 17/18 lutego wichury najsilniejsze będą na północy, zwłaszcza na wybrzeżu, a w sobotę 18.02 w ciągu dnia na wschodzie i północy między Zatoką Gdańską, a Lubelszczyzną i Podlasiem. Prognozy wiatru sprawdzamy na bieżąco, najnowsze wyliczenia przedstawimy wkrótce.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!