| |
Zagrożenie!
Przejdzie śnieżyca na południu Polski. Spadnie nawet 20 cm śniegu. Sprawdzamy mapy opadów

Przejdzie śnieżyca na południu Polski. Spadnie nawet 20 cm śniegu. Sprawdzamy mapy opadów

Najbliższe dni przyniosą w Polsce zmianę pogody w kierunku powrotu zimy, gdyż oczekujemy pojawienia się mrozu i opadów śniegu. Najbliższej doby 17/18 grudnia 2021 śnieżyca jest prognozowana na południu Polski, a konkretnie na południu województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Miejscami spadnie 10-20 cm, a lokalnie w wysokich Tatrach nawet 25-30 cm. Sprawdzamy najnowsze mapy opadów śniegu.

Zdjęcie satelitarne Polski z zaznaczonym rejonem narażonym na śnieżycę. Dane: Eumetsat, godzina 09:45, 17 grudnia 2021

Śnieżyca przejdzie na południu Polski 17-18 grudnia 2021. Spadnie 20 cm śniegu. Najnowsze mapy opadów śniegu

Nad południową Polskę dotarł chłodny front atmosferyczny, który stracił na intensywności, ale w wyniku nasilenia północno zachodniego wiatru i orografii terenu dojdzie do wymuszenia, czyli odwrotnego efektu fenowego. W rejonach podgórskich i górskich należy więc spodziewać się umiarkowanych i przejściowo dość intensywnych opadów śniegu.

Prognozowana suma opadów śniegu na Podkarpaciu, do 18 grudnia 2021

Śnieżyca na południu Polski. Mapa z prognozą opadów śniegu, Podkarpacie, 17-18 grudnia 2021

Mimo, że opady śniegu i deszczu ze śniegiem wystąpią również nieco bardziej w głębi regionu, to ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy wszystkich południowych powiatów, w tym bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego i jasielskiego. Na tym obszarze szczególnie na południu wymienionych powiatów należy oczekiwać przyrostu pokrywy śnieżnej, miejscami do 5-20 cm.

Prognozowana pokrywa śnieżna na Podkarpaciu, do 18 grudnia 2021

Śnieżyca w Polsce 17-18 grudnia 2021. Mapa opadów śniegu Podkarpacie

To samo wymuszenie spowoduje przejście śnieżycy na południu województwa małopolskiego i śląskiego. Również w tej części kraju spadnie miejscami do 5-20 cm śniegu, a w wysokich Tatrach lokalnie do 25-30 cm w ciągu najbliższej doby.

Prognoza sumy opadów śniegu w Małopolsce, do 18 grudnia 2021

Prognoza opadów śniegu w Polsce, 17-18 grudnia 2021. Mapa śnieżycy w Małopolsce

Ostrzeżenie przed opadami śniegu w tej części kraju obejmuje powiat gorlicki, nowosądecki, limanowski, nowotarski, tatrzański, suski oraz żywiecki, cieszyński i bielski w woj. śląskim.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Małopolsce i na Śląsku, do 18 grudnia 2021

Śnieżyca na południu Polski. Prognoza opadów śniegu 17-18 grudnia 2021 Podkarpacie, Małopolska i Śląsk

Główne opady śniegu z omawianą śnieżycą rozpoczną się z upływem popołudnia. Wieczorem oraz w nocy 17/18 grudnia nabiorą intensywności. Jutro 18.12 w ciągu dnia opady śniegu zaczną słabnąć. Zasięg występowania opadów śniegu sprawdzicie na bieżąco na radarze opadów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!