| |
Zagrożenie!
Kilka tysięcy aktywistów z ruchu ekologicznego blokuje ulice Berlina i Londynu

Kilka tysięcy aktywistów z ruchu ekologicznego blokuje ulice Berlina i Londynu

Mieszkańcy Berlina oraz Londynu przeżywają dziś 07.10 istny koszmar. Kilka tysięcy aktywistów z międzynarodowego ruchu ekologicznego Extinction Rebellion, blokuje od rana ruch w centrum miast. Próbują w ten sposób wymusić na niemieckim i brytyjskim rządzie zdecydowane działanie na rzecz ochrony klimatu.

Wgląda na to, że nie zakończy się na jednodniowym proteście. Aktywiści zapowiadają, że podobne akcje będą organizowali przez cały tydzień. Demonstranci zablokowali największe rondo w Berlinie - "Wielką Gwiazdę". Kolejne grupy aktywistów, jeżdżąc na rowerach, blokują ruch na Alexanderplatz. Wcześniej, minionej nocy 06/07.10 powstał obóz namiotowy przed urzędem kanclerskim.

Szef urzędu Helge Braun ostro skrytykował i potępił blokadę miasta. "Wszyscy podzielamy troskę o ochronę klimatu, ale nie można akceptować niebezpiecznych blokad ruchu drogowego" - powiedział Braun w telewizji ZDF.

Protest ruchu Extinction Rebellion w Londynie na żywo 

Niewykluczone, że akcja z Berlina i Londynu przeniesie się do innych miast i krajów, w tym ponownie do Polski. -„To początek globalnego buntu przeciwko zagrażającej ludzkości katastrofie”- powiedziała Eva Escosa-Jung z niemieckiego oddziału Extinction Rebellion.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!