Pula programu Moja Woda została szybko wyczerpana. W 2021 roku zaplanowano około 100 mln na kontynuacje programu
Wygląda na to, że program Moja Woda okazał się strzałem w dziesiątkę. Program uruchomiono w lipcu, a już po 2 miesiącach pula programu została wyczerpana. O dofinansowania na przydomową retencję ubiegało się blisko 24 tysiące polskich rodzin. Ministerstwo klimatu zapowiedziało, że w przyszłym roku na program Moja Woda ma być przeznaczona podobna pula pieniędzy jak w tym roku, czyli około 100 milionów złotych.
Program Moja Woda. Z jego środków dofinansowano m.in. oczka wodne
Minister klimatu Michał Kurtyka powiedział, że program będzie kontynuowany. Polecił Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej analizę i opracowanie programu Moja Woda od początku przyszłego roku.
W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem jeszcze w tym roku zostaną uruchomione dodatkowe pieniądze. Wszyscy, którzy złożą wniosek w ciągu dwóch tygodni, dostaną dofinansowanie. Do końca września są przyjmowane wnioski elektroniczne, które powinny być potwierdzone złożeniem wniosku papierowego do końca października.
Dofinansowanie małej retencji z programu Moja Woda
W ramach programu Moja Woda gospodarstwa domowe mogą uzyskać 80% dofinansowania, maksymalnie 5 tysięcy złotych, do przydomowej mikroinstalacji wodnej zagospodarowującej deszczówkę i wody roztopowe.
Minister @KurtykaMichal: Z początkiem 2021 r. chcemy uruchomić nową edycję programu #MojaWoda, której budżet powinien być porównywalny do tegorocznego. Poprosiłem @nfosigw o przedstawienie propozycji nowej odsłony programu w ciągu najbliższych tygodni we współpracy z WFOŚiGW. pic.twitter.com/RoLX7poWMy
— Ministerstwo Klimatu (@MinKlimatu) September 15, 2020
Program jest inicjatywą Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jego celem jest łagodzenie skutków suszy w Polsce.
DobraPogoda24, Ministerstwo Klimatu