| |
Zagrożenie!
Pula programu Moja Woda została szybko wyczerpana. W 2021 roku zaplanowano około 100 mln na kontynuacje programu

Pula programu Moja Woda została szybko wyczerpana. W 2021 roku zaplanowano około 100 mln na kontynuacje programu

Wygląda na to, że program Moja Woda okazał się strzałem w dziesiątkę. Program uruchomiono w lipcu, a już po 2 miesiącach pula programu została wyczerpana. O dofinansowania na przydomową retencję ubiegało się blisko 24 tysiące polskich rodzin. Ministerstwo klimatu zapowiedziało, że w przyszłym roku na program Moja Woda ma być przeznaczona podobna pula pieniędzy jak w tym roku, czyli około 100 milionów złotych.

Program Moja Woda. Z jego środków dofinansowano m.in. oczka wodne

Program Moja Woda, dofinansowanie oczka wodne, wnioski wrzesień 2020

Minister klimatu Michał Kurtyka powiedział, że program będzie kontynuowany. Polecił Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej analizę i opracowanie programu Moja Woda od początku przyszłego roku.

W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem jeszcze w tym roku zostaną uruchomione dodatkowe pieniądze. Wszyscy, którzy złożą wniosek w ciągu dwóch tygodni, dostaną dofinansowanie. Do końca września są przyjmowane wnioski elektroniczne, które powinny być potwierdzone złożeniem wniosku papierowego do końca października.

Dofinansowanie małej retencji z programu Moja Woda

Sukces programu Moja Woda, wnioski oczko wodne

W ramach programu Moja Woda gospodarstwa domowe mogą uzyskać 80% dofinansowania, maksymalnie 5 tysięcy złotych, do przydomowej mikroinstalacji wodnej zagospodarowującej deszczówkę i wody roztopowe.

Program jest inicjatywą Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jego celem jest łagodzenie skutków suszy w Polsce.

DobraPogoda24, Ministerstwo Klimatu


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!