| |
Zagrożenie!
Rusza program „Mój Prąd”. Na wyciągnięcie ręki 5 tys. zł dotacji na instalację fotowoltaiczną

Rusza program „Mój Prąd”. Na wyciągnięcie ręki 5 tys. zł dotacji na instalację fotowoltaiczną

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski i Minister Środowiska Henryk Kowalczyk podpisali rozporządzenie, które kończy formalności prawne i pozwala na uruchomienie programu "Mój Prąd" dotyczącego dotacji do domowych instalacji fotowoltaicznych.

Już od dzisiaj 30.08 na stronach Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dostępne będą wnioski o dofinansowanie. -"Mam nadzieję, że program będzie silnym impulsem dalszego rozwoju energetyki rozproszonej. Chcemy, żeby od dzisiaj każdy, kto po 23 lipca br. uruchomił taką instalację, mógł składać wniosek o dofinansowanie"- powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji w siedzibie resortu.

Program Mój Prąd dotacja wnioski

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wyjaśnił, że maksymalna dopłata do instalacji to 5 tysięcy złotych. W sumie budżet programu wynosi miliard złotych z puli zielonych inwestycji. Program realizuje cele polityki klimatycznej - podkreślił minister Kowalczyk. -"Każdy wyprodukowany kilowat w tym systemie, to zmniejszenie emisji CO2.

Program Mój Prąd jest komplementarny z programem Czyste Powietrze, gdzie udzielane były pożyczki. Dzięki nowemu programowi - będzie to wsparcie dotacyjne" - dodał szef resortu środowiska. Według szacunków, z programu "Mój Prąd" może skorzystać 200 tysięcy gospodarstw. Dofinansowanie sięgać będzie 50 procent kosztów inwestycji, od 2 do 10 KW, ale dopłata wyniesie nie więcej niż 5 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną rozdysponowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Wnioski można składać do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W Polsce jest obecnie 85 tysięcy prosumentów, czyli jednoczesnych producentów i konsumentów energii elektrycznej.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!