| |
Zagrożenie!
Prognozy nawrotu zimy są fatalne. Pogoda do marca załamie Polaków. Wiemy, czy będą śnieżyce i fale mrozów

Prognozy nawrotu zimy są fatalne. Pogoda do marca załamie Polaków. Wiemy, czy będą śnieżyce i fale mrozów

Mimo, że trwa luty, który powinien być typowo zimowym miesiącem, to dni z mrozem i śniegiem w Polsce jest niewiele. Najnowsze prognozy nawrotu zimy są fatalne. Miłośnicy białej aury będą rozczarowani, bo co najmniej do początku marca, a prawdopodobnie dłużej nie ma co liczyć na powrót śnieżyc z trwalszą pokrywą śnieżną oraz nastaniem całodobowego mrozu. Prawdziwa zima utrzyma się nadal na północy i wschodzie Europy. Na pozostałym obszarze, co najwyżej zdarzą się miejscami krótkie epizody.

Zima utrzyma się na wschodzie i północy Europy. Prognozowany zasięg mrozu między 22-24 lutego 2024

Prognozy nawrotu zimy do marca 2024 w Polsce są fatalne

Najnowsze prognozy nie pozostawiają wątpliwości. Miłośnicy zimowej pogody w Polsce będą nadal rozczarowani. Mimo, że miejscami ostatnie noce przyniosły niewielki mróz, a obecnie pada śnieg między Mazurami i Podlasiem, to na powrót trwalszej zimowej pogody nie ma co liczyć. W kolejnych dniach ostatniej dekady miesiąca, okresami spodziewamy się adwekcji ciepłych mas powietrza, w niektórych regionach do około 10-16 st. C. Ponadto nadal będą na ogół przeważać przy przejściu frontów atmosferycznych opady deszczu. Śnieg, jeśli popada to tylko lokalnie, w tym także w górach, ale nie zawsze.

Fatalne prognozy nawrotu zimy do Polski. Prognozowany zasięg opadów, 24 lutego 2024

Fatalne prognozy powrotu zimy w lutym 2024 do Polski

Na głębsze i trwalsze ochłodzenie w Polsce nadal się nie zanosi. Prawdziwa zimowa pogoda utrzyma się na północy Europy, między Skandynawią i Rosją. Na tym obszarze nadal możemy liczyć na mróz, a także czasami na kolejne dostawy śniegu. Zima, co najmniej do początku marca będzie omijać środkową Europę, w tym Polskę.

Prognozowany zasięg pokrywy śnieżnej i prawdziwej zimy w Europie do końca lutego 2024

Fatalne prognozy śniegu i mrozu w Polsce i środkowej Europie, zimowa pogoda nie wróci do końca lutego 2024

Jeśli więc marzycie o szusowaniu na nartach na naturalnym śniegu, to będziecie zupełnie rozczarowani, zwłaszcza, że kilka województw ma jeszcze ferie zimowe. Pod koniec lutego, zimowa pogoda w Europie poza wschodem i północą, wystąpi miejscami tylko w rejonach podgórskich i górskich. Przeważający obszar na nizinach, w tym również w Polsce będzie bez śniegu.

Słaby mróz okresami wróci do Polski. Wstępnie prognozowany zasięg ujemnych temperatur, 28 lutego 2024

Fatalne prognozy zimy w Polsce, śnieg i mróz tylko w epizodach do marca 2024

Pogoda w pozostałych dniach lutego w Polsce na ogół nie będzie przypominać zimy. Nadal spodziewamy się dni z wysokimi temperaturami, jak na luty, przejściowo z temperaturami dwucyfrowymi, a okresy z powrotem mrozu w nocy i o porankach ponownie będą rzadkie. Mróz nawet jak wystąpi, to będzie słaby.

Fatalne prognozy zimy w Polsce. Prognozowana temperatura w kraju na przykładzie Lublina, do 4 marca 2024

Kiedy wróci zima z mrozem i śniegiem do Polski, prognoza temperatury do marca 2024

Trend pogody mówiący o zupełnym braku szans na powrót zimy z całodobowym mrozem i trwalszą pokrywą śnieżną do Polski, potwierdzają najnowsze prognozy długoterminowe temperatur. Na przykładowych wyliczeniach dla Lublina do początku marca widać wyraźnie, że będą przeważać temperatury dodatnie. Mróz, nawet nocami będzie rzadkością. Obecnie powrotu zimy nawet w najmniejszym stopniu nie widać i nie możemy wskazać pewnego terminu zmian.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!