| |
Zagrożenie!
Nadciąga pierwsze tej jesieni znaczne ochłodzenie. Do kiedy potrwa?

Nadciąga pierwsze tej jesieni znaczne ochłodzenie. Do kiedy potrwa?

Ostatnie dni minionego tygodnia na ogół przynosi w kraju (szczególnie na południu) przyjemną oraz dość ciepłą pogodę, miejscami z temperaturą przekraczającą 20 st. C. W tym tygodniu nadciągnie pierwsze tej jesieni znaczne ochłodzenie. Jego przyczyną, będzie adwekcja chłodnego powietrza związana z niżem znad Rosji.

Prognozowana adwekcja chłodnego powietrza na wysokości 1,5 km, 20 września br.

Prognoza ochłodzenie wrzesień

Napłynie z północy powietrze arktyczne, które w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń przyczyni się do znacznego spadku temperatur. Ponadto spodziewamy się w tym tygodniu miejscami przelotnych opadów deszczu (punktowo krupy śnieżnej lub drobnego gradu i nielicznych wyładowań atmosferycznych) oraz nasilenia wiatru, a w Tatrach słabych przelotnych opadów śniegu.

Prognozowana adwekcja powietrza (na wys. 1,5 km), od 16, do 23 września br.

prognoza wrzesień ochłodzenie

Od wtorku 17.09 temperatura nigdzie w kraju nie osiągnie 20 st. C., na ogół wzrośnie w ciągu dnia (w zależności od regionu), do maks. 11-18 st. C. Sytuacja zacznie się zmieniać od najbliższego weekendu 21-22.09, gdy od zachodu w głąb kraju ponownie zacznie napływać cieplejsze powietrze. Niewykluczone, że miejscami temperatura ponownie zacznie osiągać lub przekraczać miejscami 20 st. C.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!