| |
Zagrożenie!
Uwaga na silne niedzielne 21.07 burze. Sprawdź, które regiony są najbardziej zagrożone

Uwaga na silne niedzielne 21.07 burze. Sprawdź, które regiony są najbardziej zagrożone

Zgodnie z naszymi prognozami, pod koniec tego tygodnia do Polski napłynęła ciepła masa powietrza. Już wczoraj 20.07 miejscami temperatura osiągnęła lub nieznacznie przekroczyła 30 st. C. (m.in. Racibórz, Koło, Toruń, Legnica). W chwiejnym powietrzu doszło do rozwoju chmur kłębiastych, z których gdzieniegdzie rozwinęły się burze, w tym silna superkomórka w rejonie Krosno.

Prognozowany układ baryczny w niedzielę 21 lipca o godz. 14:00

Prognoza mapa synoptyczna burze

Dziś 21.07 czeka nas ponowny rozwój burz na znacznie większym obszarze kraju. Ich przyczyną będzie przejście przez Polskę systemu frontów atmosferycznych związanych z niżem Theo znad Skandynawii. Pomiędzy frontami znajduje się wyraźna linia zbieżności, która będzie zapalnikiem do rozwoju silnych burz, zwłaszcza z upływem popołudnia, szczególnie na południu, wschodzie i południowym-wschodzie Polski.

Prognoza energii potencjalnej dostępnej konwekcyjnie o godz. 17:00

Prognoza burz 21 lipca

Głównym zagrożeniem w rejonie wystąpienia burz, będą nawalne opady deszczu oraz możliwe bardzo silne porywy wiatru, lokalnie osiągające nawet 80-100 km/h. Punktowo spodziewamy się również opadów gradu o średnicy około 2-4 cm.

Prognoza burz niedziela 21 lipca

Burze największy rozwój osiągną w godzinach późno popołudniowych. Wieczorem oraz w nocy 21/22.07 zaczną stopniowo słabnąć i zanikać. Zalecamy śledzenie bieżących danych radarowych.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!