| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody. Krótkie ustabilizowanie przed weekendową zmianą

Prognoza pogody. Krótkie ustabilizowanie przed weekendową zmianą

Początek grudnia przyniósł nam zapowiadane ochłodzenie oraz miejscami pierwszy w tym sezonie śnieg na nizinach, ale ten słaby akcent zimy w zasadzie już za nami. Już dziś 04.12 nad morzem temperatura wzrosła do 6-8 st. C., jedynie na południu jest chłodniej, gdzie zalega jeszcze powietrze arktyczne. Prognoza pogody dla Polski na najbliższe kilkadziesiąt godzin wskazuje pozostanie kraju w obszarze podwyższonego ciśnienia, rozciągającym się od Azorów po Morze Czarne.

Prognoza pogody dla Polski

Po ustąpieniu dziś 04.12 ciepłego frontu na północy, wschodzie i północnym wschodzie, gdzie mogą się lokalnie pojawić jeszcze słabe przelotne opady mieszane, w ciągu kolejnej doby 04/05.12 czeka nas ustabilizowanie pogody w całym kraju.

Mapa synoptyczna, 5 grudnia o godz. 13:00

Prognoza pogody mapa synoptyczna

W czwartek 05.12 spodziewamy się słonecznej pogody z niewielkim zachmurzeniem praktycznie we wszystkich regionach, tylko miejscami w rejonach podgórskich w czasie występowania zjawisk fenowych oraz początkowo nad morzem zachmurzenie może być większe. Na termometrach zanotujemy, od 2, do 6 st. C. Chłodniej w Sudetach i lokalnie w Bieszczadach, tam miejscami nieznacznie poniżej 0 st. C. Na południu kraju, szczególnie w rejonach podgórskich nasili się wiatr, dlatego temperatura odczuwalna, będzie niższa.

W piątek 06.12 w centrum, w całej południowej połowie kraju oraz częściowo na Podlasiu utrzyma się stabilna słoneczna pogoda z niewielkim zachmurzeniem lub bezchmurnym niebem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, miejscami rosnące do dużego. Od Pomorza Zachodniego po Zatokę Gdańską, woj. warmińsko - mazurskie po północne dzielnice Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, do wieczora może miejscami popadać deszcz. Temperatura maksymalna, od 3, do 7 st. C. Chłodniej w rejonach podgórskich.

W weekend 7-8 grudnia czekają nas zmiany w pogodzie, ale o tym szerzej napiszemy w kolejnej prognozie pogody.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!