| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody: Sylwester i Nowy Rok

Prognoza pogody: Sylwester i Nowy Rok

Przed nami koniec starego i początek nowego roku. Spora część z nas spędzi ten czas na zabawach plenerowych, dlatego warto sprawdzić szczegółową prognozę pogody.

31 grudnia, Sylwester

W nocy z soboty na niedzielę 30/31.12, z zachodu na wschód kraju będzie się przemieszczał front okluzji, który przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, stopniowo od zachodu przechodzące w deszcz. Na północy i wschodzie kraju okresowo mogą przeważać opady śniegu, ale na powrót i umocnienie zimy nadal nie ma co liczyć. Nasili się również okresami wiatr, przeważanie z południowego-zachodu, w porywach do 50-70 km/h. Lokalnie w górach oraz na Wybrzeżu może być silniejszy.

W niedzielę 31.12 w pierwszej części dnia, głównie na wschodzie, w centrum, na północnym-wschodzie i miejscami na południowym-wschodzie kraju zaznaczy się strefa odsuwającego frontu okluzji z zanikającymi opadami deszczu i początkowo deszczu ze śniegiem lub śniegu. Opady w ciągu dnia w tej części kraju zanikną. Tymczasem po południu w zachodniej części kraju zaznaczy się ciepły front atmosferyczny przemieszczający się z opadami deszczu na północ i północny-zachód Polski. Za frontem napłynie ciepła masa powietrza. Spodziewamy się temperatury maksymalnej, od -1/+2 w Bieszczadach, 3/7 st. na wschodzie i północy kraju, do 8-11 st. na południu i zachodzie Polski.

Noc sylwestrowa 31.12/01.01 najgorzej zapowiada się w woj. północnych, gdzie będą możliwe opady deszczu o umiarkowanym i miejscami dość intensywnym natężeniu, szczególnie w rejonie Wybrzeża w woj. pomorskim i zachodniopomorskim, a także miejscami w warmińsko-mazurskim i podlaskim. Na pozostałym obszarze kraju przeważnie bez opadów, tylko początkowo lokalnie, głównie w pozostałej części północnej połowy Polski mogą się zdarzyć zanikające opady deszczu.

Prognozowana temperatura przy której Europejczycy powitają rok 2018. Dane na godz. 01:00 (czasu polskiego), 1 stycznia. Model WRF

Temperatura Noc Sylwestrowa

O północy najwyższej temperatury spodziewamy się w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i miejscami w centrum kraju, gdzie termometry wskażą nawet 7-10 st. C! Na pozostałym obszarze zanotujemy od ok. 3, do 7 st. C. Chłodniej tylko miejscami w rejonach podgórskich oraz na krańcach wschodnich Podlasia.

1 stycznia, Nowy Rok

W Nowy Rok zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, szczególnie postępującymi w drugiej połowie dnia na zachodzie i północy kraju. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy, północnym-zachodzie oraz w drugiej połowie dnia w centrum, na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura maksymalna, od 2-6 st. miejscami w rejonach podgórskich, do 7/10 st. C. na pozostałym obszarze kraju. W tym dniu, głównie na zachodzie, miejscami na północy oraz na Wybrzeżu, będzie możliwymi chwilami silniejszy wiatr z południowego-zachodu. Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!