| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: odwilż śmiało wkroczy do kraju

Pogoda na 16 dni: odwilż śmiało wkroczy do kraju

Kończący się tydzień, tak jak zapowiadaliśmy w poprzedniej prognozie długoterminowej przyniósł powiew mroźnej zimy, bowiem temperatura na przeważającym obszarze kraju przez całą dobę utrzymywała się poniżej 0 st. C. Dopiero wczoraj 26.01 na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich termometry ponownie wskazały +1/+2 st. C.

Dziś 27.01 odwilż rozszerzy swój zasięg o niemal całą zachodnią połowę kraju oraz dzielnice południowe. W kolejnych dniach temperatura dodatnia w ciągu dnia obejmie prawie cały kraj. W nocy ponownie, szczególnie w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń będą występować przymrozki, a to oznacza, że na ogół będą to dni z temperaturą przez „0”.

Pogoda na 16 dni długoterminowa

Jeśli sprawdzą się aktualne prognozy, to na początku lutego około 2-4 (+/- 1 dzień), temperatura na południu i południowym-wschodzie kraju może osiągnąć około 7-9 st. C. (pod warunkiem, że prognozowana trajektoria niżu z południa Europy nie ulegnie diametralnej zmianie).

Prognozowana anomalia temperatury w ciągu najbliższych 7 dni

Prognoza anomalia temperatury na 16 dni

Krótko mówiąc - w nowym tygodniu na przełomie stycznia i lutego czeka nas trend ocieplenia z postępującą odwilżą, mimo, że okresowo mogą jeszcze wystąpić opady pochodzenia zimowego. Najwyższa prognozowana anomalia temperatury obejmie głównie południową połowę kraju.


Komentarze
Alicja

Witam , czy to znaczy że w lutym będzie już wiosna na całego,skoro ma byś plus 7stopni😀 mam nadzieję że nie i jeszcze zobaczymy mróz i śnieg w tym sezonie zimowym😀

27 styczeń 2019 - 15:59
Odpowiedz
Kasia

A ja TM chce już wiosny dość śniegu mrozu i palenia w piecu żeby było ciepło w domu. Dość sliskch ulic i chodników zima jest dla tych co siedzą w domu i gdzeja się a nie dla pracujących 😀

28 styczeń 2019 - 05:21
Odpowiedz
grzegorz

Po 6 lutego zima da popalić jeszcze dobrze!!

28 styczeń 2019 - 19:46
Odpowiedz