| |
Zagrożenie!

Ostatnie dni wakacji na przeważającym obszarze kraju ze stabilną pogodą i rosnącą temperaturą

Niż, który wczoraj 27.08 powodował szczególnie w Polsce północnej, wschodniej i południowo-wschodniej opady i burze odsunął się za naszą wschodnią granicę. Pozostało po nim zachmurzenie zaznaczające się dziś 28.08 szczególnie tam, gdzie minionej doby wystąpiły opady.

Za niżem z zachodu dostajemy się stopniowo pod wpływ wyżu OLDENBURGIA. Jego centrum jutro 29.08 znajdzie się nad Białorusią z tendencją do przesuwania w kolejnych dniach na wschód Europy. To oznacza, że przez najbliższe kilka dni możemy liczyć na stabilną pogodę ze stopniowym wzrostem temperatury z przypadającym apogeum w okresie od około 30 sierpnia do 1 września. W tym czasie temperatura miejscami powinna oscylować w pobliżu 28-30 st. C., zwłaszcza na zachodzie, południowym-zachodzie, w centrum i miejscami na południu kraju.

Prognozowany układ baryczny, 29 sierpnia br.

Mapa synoptyczna 28 sierpnia

W ciągu dnia rozwiną się okresowo gdzieniegdzie chmury kłębiaste, ale z uwagi osiadającą inwersje i warstwę suchego powietrza na ogół nie powinny one przynosić opadów.

Aktualne prognozy wskazują, że dopiero około 31 sierpnia lub 1 września, głównie na zachodzie i północnym-zachodzie kraju może się pojawić najbliższy front atmosferyczny z opadami i burzami, jednak na pozostałym obszarze kraju powinna się jeszcze utrzymać stabilna pogoda. Sytuację będziemy monitorować, aby informować na bieżąco o ewentualnych zmianach.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!