| |
Zagrożenie!
W piątek 27.10 liczne opady

W piątek 27.10 liczne opady

Dziś 26.10 możemy na ogół odetchnąć od opadów, jedynie miejscami na północy i północnym-wschodzie kraju mogą się one przelotnie zdarzyć. Z zachodu napływa łagodna masa powietrza, dzięki temu temperatura maksymalna wzrośnie przeważnie do 12/16 st. C. (najwyższa na południowym-zachodzie). Nie brakuje również miejscami okresowych przejaśnień.

Sytuacja zmieni się jednak w drugiej połowie nocy 26/27.10 oraz w piątek 27.10 w ciągu dnia, gdy na pogodę zacznie wpływać kolejne zaburzenie falowe przemieszczające się z północnego-zachodu na południowy-wschód. Ponownie miejscami rozwiną się opady deszczu o charakterze przelotnym, a w Małopolsce, na Podkarpaciu i Górnym Śląsku przez znaczną część dnia mogą mieć również charakter ciągły. W Tatrach ponownie wystąpią umiarkowane i intensywne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8, do 11 st. C. Chłodniej będzie jedynie na Podhalu.

Prognozowana suma opadów, do godz. 02:00 w nocy, 28 października br. Model WRF

Mapa suma opadów 27 października

W sobotę 28.10 również miejscami w sporej części kraju spodziewamy się przelotnych opadów. Temperatura maksymalna wzrośnie przeważnie do 7/11 st. C. z wyjątkiem rejonów podgórskich (najwyższa na Pomorzu Zachodnim).


Komentarze
Grześ

Macie rację z tymi przejasnieniami w Gnieźnie na chwilę wyszło słońce !!!

26 październik 2017 - 12:35
Odpowiedz