| |
Zagrożenie!
W czwartek 22.03 opady mieszane w północnej i zachodniej części kraju

W czwartek 22.03 opady mieszane w północnej i zachodniej części kraju

Dzisiejszy 21.03 dzień minął pod znakiem stabilnej aury na terenie całego kraju. Na niebie pojawiały się niegroźne chmury głównie piętra średniego, z których to symbolicznie padało jedynie na obszarach południowo wschodniej Polski. Nadchodzi jednak pogorszenie pogody związane z wkroczeniem aktywnego frontu ciepłego związanego z płytkim niżem wędrującym znad obszarów Norwegii.

Jutro 22.03 do południa nad dzielnice zachodnie, północno-zachodnie po połnocno-wschodnie oddziaływać będzie strefa wspomnianego frontu w postaci umiarkowanych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i samego deszczu przynosząc spore utrudnienia w ruchu i ogólne pogorszenie warunków drogowych. Opady śniegu będą padać z różną intensywnością. W pierwszej części dnia najwięcej opadów wystąpi głównie na zachodzie, północnym-zachodzie i częściowo na północy Polski. W godzinach bliżej wieczornych strefa opadów śniegu o charakterze umiarkowanym przemieści się nad północno-wschodnie dzielnice kraju.

Prognozowane opady oraz ich rodzaj o godzinie 13:00 w czwartek 22.03. Model ICM UM 1.5km

prognoza opadów 22 marca

Warto zauważyć, że front uaktywni się już w trakcie drugiej części nocy ze środy na czwartek 21/22.03 przynosząc głównie opady śniegu m.in. nad województwem pomorskim, zachodniopomorskim i na Kujawach.

Prognozowane ułożenie strefy opadów atmosferycznych oraz ich rodzaj w nocy ze środy na czwartek o godz. 3:00. Model ICM UM 1.5km

Opady noc 21/22 marca

W czwartek 22.03 temperatura maksymalna na zachodzie i północy kraju wzrośnie do około 1-5 st. C. (najniższa na Pomorzu Zachodnim). 


Komentarze
Ben Wwa

Jak na razie, u mnie w Warszawie obecny marzec jest miesiącem suchym, a w rzeczy samej bardzo suchym, gdyż suma opadu do wczoraj wyniosła zaledwie 4,1 mm. Wcześniej mieliśmy niemal równie suchy luty. Dużo i dość regularnie się słyszy o przechodzących frontach, śniegu czy deszczu, jednak od wielu tygodni opady są tutaj, oględnie mówiąc, mierne. Szykuje się grunt pod wiosenną posuchę, jeśli w kwietniu i/lub maju nie wystąpią wystarczająco poważne deszcze. Zwłaszcza, jeśli te miesiące okażą się ciepłymi (w przeciwieństwie do tegorocznego marca).

22 marzec 2018 - 07:02
Odpowiedz