| |
Zagrożenie!

W poniedziałek 21.08 liczna konwekcja z przelotnymi opadami, miejscami zagrzmi

Strefa chłodnego frontu atmosferycznego przynosząca w minionych kilkudziesięciu godzinach opady wielkoskalowe w centrum, na wschodzie i południowym-wschodzie kraju odsunęła się minionej nocy 20/21.08 za naszą wschodnią granicę.

Za frontem napłynęła znacznie chłodniejsza i niestabilna masa powietrza polarnomorskiego, która dodatkowo wraz z górną zatoką niżu skandynawskiego będzie dziś 21.08 w ciągu dnia powodować nad krajem rozwinięcie licznej konwekcji z przelotnymi opadami deszczu, burzami oraz lokalnie opadami niewielkiego gradu. W rejonie opadów należy się również spodziewać silnych porywów wiatru, do około 60/80 km/h, szczególnie w drugiej połowie dnia, gdy rozproszonych komórek będzie najwięcej (sprawdź prawdopodobieństwo).

Prognozowany obszar licznych przelotnych opadów w drugiej połowie dnia

Mapa prognoza opadów

Pomiędzy komórkami nie zabraknie przejaśnień i rozpogodzeń, zwłaszcza na wschodzie, miejscami w centrum i na południowym-wschodzie kraju. Na termometrach zobaczymy od 15/16 st. miejscami nad morzem, do 18/22 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Warto również dodać, że w takim warunkach, szczególnie nad Bałtykiem w pobliżu linii brzegowej pojawi się podwyższone prawdopodobieństwo wystąpienia trąb wodnych. 

Mapa: model WRF modellzentrale


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!