| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na 21 listopada

Prognoza pogody na 21 listopada

Pogoda w czwartek w Polsce. Znajdziemy się pomiędzy wyżem znad Rosji, a obszarem niżowym znad zachodniej Europy. Miejscami zaznaczy się obecność frontu okluzji, który przyniesie opady deszczu.

Dzień na ogół zapowiada się pochmurny z przewagą zachmurzenia dużego i całkowitego, wyjątkiem z upływem godzin będą dzielnice południowe, gdzie pojawią się miejscami przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, zwłaszcza na Podkarpaciu, Górnym Śląsku oraz w Małopolsce. Miejscami będą możliwe okresami opady deszczu, głównie początkowo na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i lokalnie w Małopolsce, a w ciągu dnia także w centrum, na Opolszczyźnie, Dolnym i Górnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, pod wieczór także nad morzem i Pomorzu Zachodnim. W Tatrach możliwe opady śniegu.

Prognozowana temperatura i kierunek wiatru w czwartek 21 listopada do godz. 13:00. ECMWF / Windy

Prognoza pogody 21 listopada

Temperatura maksymalna, od 4-7 st. C. na Podlasiu, Warmii i Mazurach, przez 10-12 st. C. w centrum, do 13-14 st. C. miejscami w Małopolsce oraz na południu i południowym zachodzie Podkarpacia. Wiatr w woj. południowych i zachodnich słaby lub umiarkowany. Na pozostałym obszarze umiarkowany i chwilami silny z południowego wschodu, w porywach do 50 km/h. Wiatr ten skutecznie obniży temperaturę odczuwalną.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!