| |
Zagrożenie!
Strefa umiarkowanych opadów wkroczyła z południa. Do poniedziałkowego wieczora 13.11 spadnie około 5/30 mm

Strefa umiarkowanych opadów wkroczyła z południa. Do poniedziałkowego wieczora 13.11 spadnie około 5/30 mm

Niż wtórny, który wczoraj 11.11 kształtował warunki pogodowe w Polsce przesunął się nad południową Finlandię. Tymczasem w ciągu najbliższej doby 12/13.11, zwłaszcza w południowej i częściowo wschodniej części kraju, aurę zacznie kształtować niewielki niż, który rozwinął się na zaburzeniu falowym na froncie chłodnym.

Na obecnych danych radarowych widzimy wchodzenie strefy opadów deszczu znad Czech i Słowacji oraz śniegu, głównie w Sudetach i Tatrach, a z upływem dalszych godzin również w Bieszczadach. Opady w nocy przesuną się w głąb kraju, co najmniej do południowej jego połowy.

Dane radarowe słowackiej służby meteorologicznej SHMU. 12 listopada, godz. 19:50

Dane radarowe 12 listopada

Jutro 13.11 w ciągu dnia, opady stopniowo będą się przemieszczać na wschód i północny-wschód. Ostatecznie ustąpią w nocy 13/14.11, najpóźniej na Podkarpaciu.

W tym czasie spodziewamy się przeważnie opadów o umiarkowanym natężeniu. Europejski model ECMWF prognozuje, od około 5, do 30 mm deszczu.

Prognozowana suma opadów do wtorkowego 14.11 poranka. Model ECMWF

Mapa sumy opadów 13 listopada

Po przejściu ośrodka niżowego, w kolejnych dniach nowego tygodnia pojawi się mobilny wyż, który przyniesie nam co najmniej kilkudniową stabilizację, a miejscami nawet poprawę pogody. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!