| |
Zagrożenie!

Powiew jesieni w środku lata 12/13.07. Niż Xavier przynosi przelotne opady i silny watr

Polska dostaje się dziś 12.07 pod wpływ niżu Xavier znad Niemiec. Jego centrum do jutra 13.07 przemieści się nad pogranicze Litwy, Łotwy i Białorusi. W tym czasie czeka nas powiew jesieni w środku lata, bowiem pojawią się przelotne opady deszczu, silniejsze porywy wiatru oraz miejscami pojedyncze burze.

Strefa opadów deszczu zaczęła w środowe popołudnie obejmować nasz kraj od zachodu. W godzinach nocnych 12/13.07 opady przesuną się w głąb kraju na wschód. W czwartek 13.07 w ciągu dnia obszar opadów będzie się stopniowo zmniejszał, gdyż od zachodu zacznie wpływać na pogodę ośrodek wyżowy. Mimo to, przelotne opady we wschodniej połowie kraju ostatecznie zanikną dopiero w godzinach południowych lub popołudniowych. Najdłużej utrzymają się na Lubelszczyźnie.

Prognozowany układ baryczny, 13 lipca br.

Mapa synoptyczna 13 lipca

W czasie oddziaływania niżu Xavier, nasili się przejściowo zachodni i północno-zachodni wiatr, w porywach do około 60-70 km/h, zwłaszcza w południowej i wschodniej części kraju. Temperatura również nie będzie nas rozpieszczać, bowiem w czwartek spodziewamy się maksymalnie, od 12/16 st. na Podhalu, do 18/22 st. C. na pozostałym obszarze kraju.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!