| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na 1 listopada - Wszystkich Świętych

Prognoza pogody na 1 listopada - Wszystkich Świętych

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych, gdy spora część z nas odwiedzi groby bliskich. To jeden z tych dni w roku, kiedy szczególnie liczymy na dobrą pogodę. Jeśli sprawdzimy dane z minionych lat, to szybko się okaże, że pogoda w tym dniu dość często nam sprzyjała. W tym stuleciu do tej pory na ogół wartości maksymalne temperatur wahały się od około 8, do nawet 20 st. C!

1 listopada, jako jeden z najcieplejszych mieliśmy m.in. w 2008 roku, zwłaszcza w Polsce centralnej i południowej, a także w 2010 roku.

Temperatury maksymalne zanotowane 1 listopada 2015 roku. Ten dzień w kraju, był przeważnie pogodny

1 listopada 2015 mapa

Temperatury maksymalne zanotowane 1 listopada 2016 roku. Był to jednak przeważnie pochmurny dzień

1 listopada 2016 mapa

Dane jednoznacznie wskazują, że po raz ostatni w towarzystwie opadów mieszanych (śnieg, deszcz ze śniegiem) oraz z temp. w pobliżu 0 st. C. odwiedzaliśmy groby bliskich w latach 90-tych, np. w 1998 roku.

Wszystkich Świętych

Prognoza pogody, 1 listopada 2017

W tym roku pogoda nie będzie wyjątkowa. Spodziewamy się na ogół zachmurzenia dużego i całkowitego. Niewielkie przejaśnienia, jeśli wystąpią to tylko miejscami, głównie na południu Małopolski i Górnego Śląska oraz lokalnie na północy kraju. W sporej części Polski, będą możliwe okresami słabe i umiarkowane opady deszczu, a lokalnie w Bieszczadach również opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy, od 1/4 st. C. w rejonach podgórskich, 5/9 st. C. we wschodniej połowie kraju, do około 9/12 st. C. na pozostałym obszarze (najwyższa, głównie na zachodzie, północnym-zachodzie i nad morzem). Wiatr umiarkowany, lokalnie chwilami silniejszy, z zachodu i południowego-zachodu.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!