| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

Przed nami 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych - gdy tłumnie będziemy odwiedzać groby bliskich. Sprawdźmy, jaka pogoda czeka nas w tym dniu?

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych Święto Zmarłych

Wiele wskazuje na to, że ponownie nie będzie dzień z zimowymi warunkami atmosferycznymi. Dane jednoznacznie wskazują - po raz ostatni w towarzystwie opadów mieszanych (śnieg, deszcz ze śniegiem) oraz z temperaturą maksymalną w pobliżu 0 st. C., odwiedzaliśmy groby bliskich w latach 90-tych, np. w 1998 roku.

W tym roku wybierając się na nekropolie, nie trzeba zabierać ze sobą parasola, bowiem nigdzie nie spodziewamy się opadów. Po chłodnej nocy 31.10/01.11, gdy niemal w całym kraju chwyci przymrozek i temperatura spadnie co najmniej do -5/-1 st. C., zapowiada się dość pogodny dzień, aczkolwiek miejscami, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie kraju może być początkowo mglisto. W ciągu dnia wypogodzi się praktycznie niemal wszędzie do zachmurzenia małego i miejscami umiarkowanego, tylko na północy i północnym wschodzie kraju utrzyma się przez znaczną część dnia przewaga zachmurzenia dużego przechodzącego w umiarkowane. Najpogodniejszy dzień zapowiada się w dzielnicach południowo wschodnich, jedynie lokalnie może początkowo występować mgła.

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 6, do 10 st. C. Wiatr przeważnie słaby, tylko nad morzem i na zachodzie kraju umiarkowany, lokalnie okresami silniejszy z południowego wschodu.

Krótko mówiąc - parasola nie trzeba, ale ciepła kurtka i okulary przeciwsłoneczne (szczególnie w woj. południowo - wschodnich) wskazane. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!