| |
Zagrożenie!
Pierwsze w tym sezonie większe opady śniegu na południowym-wschodzie kraju

Pierwsze w tym sezonie większe opady śniegu na południowym-wschodzie kraju

Po krótkotrwałym weekendowym 24-25.11 ociepleniu na południu kraju, gdy miejscami notowaliśmy 8-10 st. C., z północnego-wschodu wkracza zapowiadane ochłodzenie. W kolejnych godzinach temperatura w całej Polsce będzie systematycznie spadać, aż w nocy 26/27.11 niemal wszędzie obniży się poniżej 0 st. C. (jedynie na północy, głównie nad morzem nieco powyżej).

W tym czasie na południowym-wschodzie kraju nadal będzie się zaznaczać strefa wilgotnego i cieplejszego powietrza związana z przemieszczającym się z układem niżowym Edeltraud z południa na północny-wschód nad rejon Krymu. W wyniku zderzenia ciepłego frontu z nasuwającym się zimnym powietrzem z północnego-wschodu, występujące obecnie opady deszczu nad Podkarpaciem i Małopolską będą stopniowo w kolejnych godzinach przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do wtorku 27.11 na Podkarpaciu

Prognoza przyrost pokrywy śnieżnej

Najnowsze wyliczenia wskazują na największy przyrost pokrywy śnieżnej na południu Małopolski i południowym-wschodzie Podkarpacia, gdzie do wtorkowego 27.11 przedpołudnia może spaść powyżej 10 cm.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do wtorku 27.11 w Małopolsce

Prognoza pokrywy śnieżnej Małopolska

Czeka nas zatem pierwszy w tym sezonie prawdziwy powiew zimy w tych regionach, bowiem spodziewamy się zarówno śniegu, jak i temperatury ujemnej. Sam zasięg i prognoza przyrostu mogą ulec nieznacznej korekcie. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!