| |
Zagrożenie!
Kolejna noc 22/23.10 z mgłami. W których regionach będzie najgęstsza?

Kolejna noc 22/23.10 z mgłami. W których regionach będzie najgęstsza?

Zgodnie z naszą poprzednią prognozą, w nocy z poniedziałku na wtorek 21/22.10 w wielu regionach kraju, zwłaszcza w centrum, na zachodzie i północy pojawiły się mgły, które dziś 22.10 w ciągu dnia zaczęły stopniowo ustępować. W ciągu kolejnej doby 22/23.10 pozostaniemy pod wpływem wyżu, a to w połączeniu z zasobem wilgoci w przyziemnej warstwie atmosfery i słabym wietrze, będzie sprzyjać powstaniu zamgleń i mgły.

Prognozowany zasięg mgły i zamgleń do godz. 08:00, 23 października. Dane: ICM UM

Prognoza mgła

Tym razem prognozy przewidują wystąpienie mgły przede wszystkim na obszarze, od Lubelszczyzny przez Ziemie Świętokrzyską, Łódzką i Mazowsze po Dolny i Górny Śląsk oraz miejscami Podkarpacie i Małopolskę.

Z wyliczeń numerycznych wynika, że najgęstsza mgła będzie w rejonie Wisły, zwłaszcza w Małopolsce, a także na pograniczu Ziemi Świętokrzyskiej i Podkarpacia. Niewykluczone, że mgła okresowo wpłynie na prace lotniska w Pyrzowicach koło Katowic. Miejscami widzialność będzie ograniczona do zaledwie 50-200 m.

W środę 23.10 mgły i zamglenia nie wszędzie zdołają ustąpić, ponadto w ich rejonie nasuną się z północy lub rozwiną niskie chmury warstwowe, które w znacznym stopniu ograniczą wzrost temperatury na przeważającym obszarze kraju. Wyjątkiem powinny być południowe dzielnice, zwłaszcza woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, gdzie suchsze warstwy powietrza powinny zatrzymać rozwój chmur warstwowych, dlatego w tej części kraju będzie najpogodniej i najcieplej. Krótko mówiąc - jutro obszar ładnej, dobrej i ciepłej pogody będzie bardzo ograniczony. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!